بفرمایید وام ٣ میلیون تومانی بدون سود و ضامن

بنکر چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳
بازنشستگان وام قرض الحسنه ٣ میلیون تومانی می گیرند که تنها باید ٤ درصد کارمزد خدمات بانکی بپردازند.

به گزارش بنکر ( Banker )، این خبری است که این روزها روی خروجی سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه قرار گرفته، اما خوب است بدانید اعتباری که برای این وام گذاشته اند تنها به اندازه پرداخت وام برای ٥٠ هزار بازنشسته کفاف می دهد.
دست به دامن رفاه
«حقوق بازنشستگان کفاف تأمین هزینه های زندگی آنها را نمی دهد.» این جمله ای است که همواره مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و آنهایی که به هر نحوی با بازنشستگان و مسائل مربوط به آنها درگیر هستند، می گویند، اما از طرف دیگر هم تأکید می کنند که تأمین اجتماعی بودجه ای برای بالاتر بردن حقوق مستمری بگیران ندارد. با این حال همواره صحبت هایی درباره این که به بازنشستگان تسهیلاتی اعطا شود تا کمک خرجی برای زندگی آنها باشد، مطرح می شود. این بار هم خبر اعطای تسهیلات ٣میلیون تومانی به بازنشستگان، گوش های آنها را تیز کرده تا بتوانند با استفاده از این تسهیلات گوشه ای از مشکلات روزمره خود را برطرف کنند.
بر اساس اعلام اتحادیه های کارگری ٦٠ درصد از کارگران مستمری بگیر تأمین اجتماعی کسانی هستند که مستمری دریافتی آنها باوجود افزایش ٣٦,٥ درصدی در سال ٩٨ به ٢ میلیون تومان هم نمی رسد. اگرچه بارها این موضوع مطرح شده و سازمان تأمین اجتماعی از همسان سازی حقوق ها و افزایش آنها به بیش از ٢ میلیون تومان خبر داده، ولی امسال هم این اتفاق رخ نداده.
از طرف دیگر تسهیلاتی هم که سازمان تأمین اجتماعی به کارگران بازنشسته خود اعطا می کند، تسهیلاتی ناچیز است. چندی پیش بحث پرداخت وام های ٣ میلیون تومانی به کارگران بازنشسته مطرح شد و محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد این سازمان از بانک رفاه ...

سرخط اخبار