طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با مشارکت دستگاه ها در دیر اجرا شود

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
بوشهر- ایرنا- فرماندار دیر گفت: با توجه به اهمیت طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، این طرح با همکاری همه دستگاه های اجرایی در این شهرستان اجرا شود.

به گزارش ایرنا، کریم علی حسنی روز پنجشنبه در نشست هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در شهرستان دیرافزود: این طرح یکی از طرح های زیربنایی در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است.
وی اضافه کرد: امروز بیماری های غیرواگیر در جامعه افزایش و به یکی از علت های اصلی مرگ و میر تبدیل شدند در حالی که راه های پیشگیری و کنترل این بیماری ها بسیار ساده و کم هزینه است.
فرماندار دیر گفت: مردم نیز با همکاری بسیار خوب و استقبال از این طرح علاوه بر کسب اطمینان از سلامت خود، دولت را در برنامه ریزی برای کنترل بیماری فشار خون بالا کمک دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از روز 27 اردیبهشت همزمان با روز جهانی کنترل فشار خون دراین شهرستان اجرا می شود.
احمد آخوندی افزود: تنها 60 درصد افراد مبتلا به فشار خون بالا از بیماری خود اطلاع دارند به همین دلیل مردم و مسئولان در اجرای خوب این طرح با شبکه بهداشت و درمان همکاری نزدیکی داشته باشند.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
7207/6047/6045