روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی خبر داد دو نفر از بچه های البغدادی زنده هستند و نزدیک یک خانواده آواره داعشی در ادلب نگهداری می شوند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع نزدیک به گروه تروریستی «هیئة تحریر الشام» در إدلب ادعا کرد که پس از پایان عملیات قتل البغدادی بچه هایی را که آمریکایی ها نزد یک خانواده سوری در روستای «باریشا» گذاشتند، فرزندان البغدادی هستند.
به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی ، آمریکایی ها آن زمان از کشته شدن سه نفر از بچه های البغدادی خبر دادند و گفتند آنها در حین انفجار کمربند انفجاری البغدادی کنارش بودند، اما آمریکایی ها همچنین گفتند که تعدادی از کودکانی را که پس از عملیات زنده ماندند بدون اینکه هویت آنها را مشخص کنند رها کردند و به یک «طرف سومی» سپردند تا از آنها نگهداری کنند و منظور آنها یک خانواده سوری است که نزدیک منزل البغدادی در شهرک مرزی باریشا سکونت دارد.
این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه از جزئیات تحقیقات انجام شده توسط گروه «تحریر الشام»(ائتلافی که جبهه النصره رکن اصلی آن است) پس از عملیات هلی برن آمریکایی ها در روستای باریشا برای ترور البغدادی گفت: تیم تحقیق وقتی عکس البغدادی را به بچه ها نشان دادند آنها گفتند که او پدرشان است. این کودکان همچنین بازجویان تحریر الشام را به منزل دیگری متعلق به خواهر زن البغدادی بردند و گفتند که آنجا منزل خاله شان است.
پس از پایان تحقیقات، تحریر الشام دو نفر از آن کودکان را به یک خانواده از خانواده های داعش که در ادلب آواره هستند، سپرد.
«ابواحمد» یک مسئول روابط عمومی تحریر الشام هم اخیرا در گفت وگو با فعالان محلی که با آنها در ادلب ملاقات کرده بود همین اطلاعات را دریافت کرد.
بنا به داده های تحریر الشام، البغدادی نخستین بار در اواخر سال 2012 با «حجی بکر» و تعدادی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار