وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ملل متحد یونیدو، برنامه مشترک برای توسعه کسب وکار و اشتغال در ایران طراحی کرده که یکی از حوزه های اصلی آن صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر توسعه سه زیرشاخه بلاکچین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی است. صبح امروز (۳۰ آبان) این مرکز با نام بنیاد ملی توسعه فناوری با هدف پیشرفت این سه شاخه در کسب وکارهای ایرانی افتتاح شد.
«محمد نوروزی» رییس هیات مدیره بنیاد توسعه فناوری با ذکر این نکته که زندگی همه ما با تکنولوژی گره خورده اعلام کرد که آنها قصد دارند ۴ مدرسه بلاکچین، مدیریت سرمایه، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا را در بنیاد راه اندازی کنند تا افقی تخصصی برای مخاطبین ایران تهیه نمایند:
«این روزها که اینترنت در کشور قطع شده بیشتر از همیشه درک کرده ایم که زندگی و کسب وکارها پوچ شده و همین موضوع نشان می دهد که چقدر اینترنت در زندگی تک تک مردم تاثیر گذار است.»
«سهیل وطن دوست» مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری با ذکر این نکته که کسب وکار و ماهیت آن در دوران امروزی به کل عوض شده و جوانان درگیر کسب وکارهای جدیدی هستند که پیش تر تصور آن نیز غیرممکن بود گفت: «امروزه در کسب وکارها اگر دانش را لحاظ نکرد، آن کسب وکار راه به جایی نخواهد برد.
به گفته وطن دوست آنها به سه فناوری مهمهوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا توجه دارند چرا که آینده از آن این سه تکنولوژی خواهد بود. بسیاری از شرکت های بزرگ دنیای فناوری در این حوزه ها سرمایه گذاری های کلان داشته اند.و پیش بینی می شود ۲۵ درصد شغل های آینده در محوریت این سه حوزه باشد.
وطن دوست بازار هوش مصنوعی در خاورمیانه را یک بازار بزرگ دانست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار