آقا بزرگی با اشاره به اینکه نقدینگی زیادی که در بورس وجود دارد، جذب این صندوق ETF شده، گفت: با توجه به حمایت دولت از این صندوق ها که سهام سه بانک و دو بیمه در آن وجود دارد، به نظر می رسد، دو صندوق پالایشی و فلزی و خودرویی با اقبال تمام و کمال روبرو شوند و تمام واحد های آنان پذیره نویسی شود، به بیان دیگر دولت برای فروش بهتر این صندوق ها کماکان به حمایت از بازار سرمایه ادامه خواهد داد.

فرارو- در حالیکه در ابتدای خرداد ماه پذیره نویسی اولین صندوق ETF دولتی که سهام سه بانک و دو بیمه در آن قرار داشت، انجام شد، امروز تقریبا ارزش این صندوق با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در یک ماه همراه بود، اما در آن زمان تنها یک سوم از واحد های سرمایه گذاری این صندوق پذیره نویسی شد.
به گزارش فرارو، در پذیره نویسی صندوق «ETF» دارا یکم بیش از سه میلیون و ۴۰۰ و ۸۱ هزار نفر به ارزش پنج هزار و ۸۸۶ میلیارد تومان مشارکت کردند، این در حالی بود که ارزش کل دارایی سهام این صندوق حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان اعلام شده بود که این امر نشان می دهد، مردم اقبال مناسبی از پذیره نویسی صندوق بانکی نداشتند.
بعد از پایان پذیره نویسی صندوق بانکی، تا روز هشتم تیر که این صندوق در بورس قابل معامله شد، دارایکم با رشد ۱۲۰ درصدی همراه شد و طی سه روز نخست معامله در بورس نیز رشد ۳۵ درصدی را تجریه کرد، به بیان دیگر، در مجموع ظرف حدود ۳۵ روز این صندوق با سرمایه اولیه دو میلیون تومانی بازده ۱۵۰ درصدی را نصیب سهام داران خود کرده است. این در حالیست که دو صندوق دیگر دولتی که سهام پالایشگاه ها، خودروسازان و شرکت های فولادی است نیز به زودی عرضه خواهد شد.
فردین آقا بزرگی کارشناس بازارسهام
دو صندوق دیگر جذابتر خواهند بود
فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سهام در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه استقبال از صندوق واسطه گری مالی یکم، در زمان پذیره نویسی زیاد مورد انتظار نبود، اظهار داشت: با توجه به اینکه در زمان پذیره نویسی صندوقی بانکی بازار در اول اصلاح قرار داشت، یک سوم واحد های سرمایه گذاری این صندوق به فروش رفت، اما امروز که یونیت های این ETF در بازار ...

سرخط اخبار