مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی شیعه را به جهانیان معرفی کرد،گفت: انقلاب اسلامی الگوسازی برای جهانیان بوده و بیداری ملت های منطقه از انقلاب اسلامی سرچشمه می گیرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در بیست و یکمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد،اظهار داشت: انقلاب اسلامی الگوسازی برای جهانیان بوده و بیداری ملت های منطقه از انقلاب اسلامی سرچشمه می گیرد.
وی با اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی بیان کرد:به برکت انقلاب دست غارتگران از کشور کوتاه شد،از آثار دیگر انقلاب تقریب بین المسلمین و ذکر این نکته بوده که درباره مسائل اختلافی نباید در کوچه و بازار بحث کرد، بلکه جای این مباحث در محافل علمی است.
مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی شیعه را به جهانیان معرفی کرد،ادامه داد: در پنجاه سال گذشته که به مکه مشرف شدم یک عالم مکی خطاب به من گفت آیا شیعه کتابی از خود به جا گذاشته یا نه، درگذشته حتی در مکه شیعه شناخته شده نبود.
آیت الله سبحانی: توجه به مفاهیم قرآن زمینه تدبر درآیات الهی را فراهم می کند
آیت الله سبحانی: علامه عاملی آثار بسیار سودمند و مفیدی از خود به جای گذاشت
آیت الله سبحانی بابیان اینکه دشمنان در مقابل مقام پیامبر اسلام(ص) اقرار به بزرگی ایشان می کنند،افزود: قرآن کریم پیامبر اکرم(ص) را به عنوان برهان معرفی می کنند، یکی از جهاتی که برهان، پیامبر(ص) است امی بودن ایشان است.
وی بابیان اینکه کشوری که در آن حُریت عقلی نباشد پیشرفت نمی کند،ابراز کرد: پیشرفت در سایه قلم های آزادی است که در چارچوب عقلی و قانونی رقم بخورد، باید بتوانیم مردم را از سموم فضای مجازی نجات دهیم.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه بابیان اینکه کیان شیعه به فقه و اصول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار