شیوع کرونا موجب لغو جلسات هیأت ها شد اما در این میان هیأت هایی که برای بخش رسانه ای خود در فضای مجازی برنامه ریزی داشتند، در قالب پخش زنده، جلسات را برگزار کردند، در این گزارش از نحوه ارائه یک لایو با کیفیت می گوییم.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، شیوع ویروس کرونا در کشور موجب لغو جلسات مذهبی هیأت ها در مناسبت های مختلف شد، اما هیأت هایی که از قبل برای بخش فنی رسانه ای خود در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام برنامه ریزی کرده بودند، توانستند در قالب پخش زنده، جلسات را در مناسبت های مختلف برگزار کنند که با استقبال بسیار خوب مردم نیز مواجه شد. 
اینستاگرام، حسینیه را به خانه ها برد
بعد از گذشت مدتی از پخش زنده هیأت ها در فضای مجازی به ویژه نرم افزار اینستاگرام، هیأت های دیگر نیز تلاش کردند برای این کار پای به عرصه میدان بگذارند، اما به دلیل برخوردار نبودن از تجهیزات لازم، لایو با کیفیتی در فضای مجازی ارائه نشد و کمتر مورد استقبال قرار گرفت.
باتوجه به ادامه این بیماری منحوس و احتمال لغو جلسات مذهبی در شب های ماه رمضان به خصوص شب های قدر که جمعیت بسیاری پای جلسات در هیأت ها حضور پیدا می کردند، در این گزارش تلاش کردیم تجهیزات و روند یک پخش زنده با کیفیت از جلسات هیأت را آموزش دهیم تا ان شاء الله با اجرا توسط این هیأت ها، فضای معنوی کشور در ماه مهمانی خدا از طریق فضای مجازی به مردم منتقل شد.
در این خصوص با مهدی باباخانی، مسئول فنی پخش زنده هیأت مکتب الزهرا (س) و فدائیان حضرت زهرا (س) با مدیحه سرایی محمدرضا طاهری و حسین طاهری به گفت وگو پرداختیم.
وی گفت: پخش زنده اینترنتی یا لایو استریم (live stream) تنهاترین راه با کیفیت برای پخش زنده جلسات هیأت های مذهبی است که در این خصوص نیازمند تجهیزات اولیه ای هستیم.
تجهیزات لازم برای یک لایو با کیفیت در اینستاگرام
وی با اشاره به تجهیزات لازم اظهار داشت: اولین گام در این زمینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار