سردار نوعی اقدم با بیان اینکه "ما در صدد برنامه ریزی برای خونخواهی درازمدت حاج قاسم هستیم" گفت: انتقام حق است و در مقابل این خطای بزرگ آمریکا، مردم حق دارند انتظار داشته باشند که انتقام گرفته شود و این کار را هم خواهیم کرد.

سیزدهم دی ماه سال جاری، یک ساعت و بیست دقیقه پس از نیمه شب، هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا دو خودرو در حوالی فرودگاه بغداد را مورد هدف موشک های خود قرار دادند. این ترور، دقایقی بعد به مهمترین خبر رسانه های جهان تبدیل شد.
سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه جمع دیگری از نیروهای ایرانی و عراقی (ازجمله ابومهدی المهندس) در این ترور به شهادت رسیدند و این شهادت، موج بزرگی از احساسات ضدآمریکایی را در ایران و برخی کشورهای دیگر برانگیخت.
سردار سلیمانی محبوب ترین فرمانده سپاه بود که 22 سال فرماندهی نیروی قدس را به عهده داشت.
نیروی قدس و فرمانده آن البته تا همین چند سال قبل چندان در افکار عمومی شناخته شده نبودند ولی در سالهای اخیر خصوصاً بعد از بحران تکفیری ها در عراق و سوریه این اسامی بیشتر در رسانه ها و افکار عمومی مطرح شد.
برای بررسی بیشتر نقش سردار شهید قاسم سلیمانی در مقابله با تروریستها در سوریه و نیز بررسی برخی زوایای شخصیتی و فرماندهی این شهید بزرگوار، با یکی از همرزمان وی در سوریه گفتگو کردیم.
«سردار رحیم نوعی اقدم» طی سال های اخیر، فرماندهی یکی از قرارگاه های اصلی سپاه در سوریه یعنی قرارگاه حضرت زینب(س) را به عهده دارد.
وی اهل اردبیل و از رزمندگان سال های دفاع مقدس در لشکر عاشورا به فرماندهی شهید مهدی باکری است.
متن کامل این گفتگو را در ادامه بخوانید:
* نیمه شب سیزدهم دی ماه یکی از تلخ ترین ساعات برای بسیاری از مردم ایران و جهان اسلام است چون فردی به دست آمریکایی ها به شهادت رسید که برای مردم خیلی محبوب بود و قوت قلبی برای رزمندگانی که در جبهه مقاومت با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار