تهران - ایرنا - سخنگوی پنتاگون در حالی مدعی عدم پنهان کاری و کوچک نشان دادن تلفات حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد شد، که اذعان کرد سران ارتش آمریکا یک هفته پس از حمله موشکی ایران ، از آسیب مغزی 11 نفر از نظامیان خود در این پایگاه هوایی اطلاع یافته اند.

به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری رویترز، پس از آنکه پنتاگون اعتراف کرد 11 نظامی آمریکایی پس از حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد دچار آسیب مغزی شده اند، یک سخنگوی این سازمان اذعان کرد سران ارتش آمریکا پنجشنبه و یک هفته پس از حمله موشکی از این موضوع اطلاع یافته اند.
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان کاری و تلاش برای کوچک نمایی آن نکرده است.
این در حالی است که همه مقام های آمریکایی از جمله دونالد ترامپ رییس جمهوری، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا تا روز گذشته مدعی بودند حمله موشکی ایران هیچ کشته یا مجروحی به جا نگذاشته است.
جمعه شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که 11 نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده اند.
به نوشته رویترز، این اعتراف مقام های آمریکایی در کم ترین حالت باعث ایجاد بحث هایی پیرامون برخورد پنتاگون با آسیب مغزی در رده آسیب هایی که نیاز به گزارش به مقام های بالاتر ندارد، خواهد شد.
به گفته پنتاگون، اولین نظامی آمریکایی با نشانه های آسیب مغزی دو روز پس از حمله موشکی از عراق خارج شده و 10 نفر دیگر یک هفته پس از آن منتقل شده اند.
پیشتر شبکه خبری سی ان ان گزارش داده بود ائتلاف تحت رهبری آمریکا در بیانیه ای به رغم انکار پنتاگوناعلام کرد که 11 نیروی نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران آسیب مغزی دیده اند.
خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد.
این پایگاه آمریکایی به نقل از چندین مقام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار