با رأی نمایندگان؛

گزارش تخلف دولت ازاجرای قانون لغو تحریم‌ها به قوه قضائیه ارسال شد

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۱
مجلس شورای اسلامی گزارش تخلف دولت از اجرای قانون لغو تحریم ها را به قوه قضائیه ارسال کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با ارسال گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تخلف در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران به قوه قضائیه موافقت کردند.
کمیسیون امنیت ملی مجلس بعد از بیانیه مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران بر اساس ماده ۷ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، گزارشی از تخلف دولت از اجرای قانون تهیه و به صحن علنی ارائه کرد.
به درخواست ۲۵۰ نفر از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس، این گزارش به رأی وکلای ملت گذاشته شد و نمایندگان با ۲۲۱ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر در جلسه با آن موافقت کردند.
در ادامه جلسه، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را قرائت کرد.
متن این گزارش بدین شرح است:
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با تحیت و احترام استحضار دارید که
۱- توافق و بیانیه مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی نقض صریح قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است و درخواست دستور موقت ابطال آن را توسط قوه قضائیه داریم.
۲- در قانون یاد شده جناب آقای رئیس جمهور مسئول اجرای آن تعیین گردیده است.
۳- با توجه به ماده (۲۳۴) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آقای رئیس جمهور و کلیه ناقضین و مستنکفین را با قید فوریت به قوه قضائیه معرفی، تا وفق قانون مذکور قوه قضائیه نیز خارج از نوبت و تشریفات مرسوم آن را مورد رسیدگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .