فعال حوزه کسب‌ و کارهای نوین: استارتاپ‌ها راهگشا هستند

لوگوی ایرنا ایرنا . پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۳۷
شیراز- ایرنا- فعال حوزه کسب و کارهای نوین و نوپا در شیراز با اشاره به اینکه این نوع فعالیت ها به حمایت نیازمندند ابراز داشت: توانایی این نوع کسب و کارها که با نام استارتاپ شناخته می شوند به گونه ای است که می توانند شرایط را حتی در بدترین وضعیت به نفع خود و جامعه تغییر دهند.

سروش نجات پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه براساس توانایی های فارس می توان تهدیدهای اقتصادی را به فرصت بدل ساخت، گفت: گرچه بسیاری از بیم وضعیت نامناسب اقتصادی در سال ها اخیر کمتر به این وادی گام نهاده اند، با توجه به ظرفیت های استان زمینه مساعدی برای فعالیت استارتاپ ها وجود دارد که می توان با اتکا به آن ها، مسیر سنگلاخ را هموار کرد.   
او که خود شرکت ایده گستران ثمین پارس را در همین زمینه مدیریت می کند، هدف از راه اندازی این مجموعه را ایجاد انگیزه و رفع ناامیدی در جامعه دانست و گفت: گاه افراد برای ایجاد کسب وکارهای مختص خود، سردرگم اند و نمی دانند چه می خواهند و نیاز است برای یافتن این مهم مشاوره هایی دریافت کنند.
این فعال حوزه کسب وکارهای نوپا بیان کرد: مجموعه ای را طراحی کردیم که بتواند برای تجاری سازی ایده های افراد مختلف اعم از کسانی که سرمایه دارند یا آن هایی که از سرمایه کافی برخوردار نیستند، زمینه را فراهم سازد و امکان کارآفرینی از صفر تا صد را ترتیب دهد.
نجات، خواستن و تلاش برای رسیدن به هدف را مهم ترین شرط موفقیت صاحبان ایده دانست و گفت: با واسطه گری و دلالی اتفاق مثبتی در جامعه رخ نمی دهد، بلکه این رویداد زمانی رخ می دهد که در جامعه همتی جمعی برای ایجاد تغییر وجود داشته باشد؛ از این رو از همه کسانی که ایده خلاقانه ای دارند اما از پشتوانه های مالی، فنی و تخصصی محروم اند حمایت می کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت در زمینه فروش و بازاریابی به سبک های نوین نیز اشاره کرد و گفت: حمایت از تولیدکننده و کالای ایرانی راهکاری موثر برای فروش است.
نجات با بیان اینکه با به کارگیری راهبردهای یادشده ...

سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .