انگلیس به نیروهایش در خاورمیانه هشدار داد

برترینها پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷
اسکای نیوز روز پنجشنبه گزارش داد: انگلیس سطح هشدار برای دیپلمات ها و نیروهای نظامی اش در چهار کشور عراق، عربستان، کویت و قطر را به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس ارتقا داده است.

خبرگزاری ایرنا: اسکای نیوز روز پنجشنبه گزارش داد: انگلیس سطح هشدار برای دیپلمات ها و نیروهای نظامی اش در چهار کشور عراق، عربستان، کویت و قطر را به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس ارتقا داده است.
یک مقام وزارت امور خارجه انگلیس در اظهاراتی ادعایی به اسکای نیوز گفته، این کشور معتقد است که به احتمال زیاد ایران و هم پیمانانش علیه انگلیس، آمریکا و سایر متحدانی که در منطقه منافعی دارند، اقدام کند.
او مدعی شد که اهداف مورد حمله، از نگاه دولت انگلیس غیر نظامی خواهد بود.
وی در ادامه تحلیل ادعایی خود عنوان کرد که هدف ایران، رساندن این پیام است که از تحریم های آمریکا خرسند نیست.
اسکای نیوز به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که این هشدار در مرحله مقدماتی است تا اگر تنش ها به بحران کشیده شود، کارکنان انگلیس از چهار کشور یاد شده خارج شوند. این شبکه خبری همچنین مدعی شد که سطح هشدار برای کارکنان انگلیس پیش از سه شنبه ارتقاءیافته که یک ژنرال انگلیسی، ادعای آمریکا درباره تهدیدهای ایران در منطقه را تکذیب کرده بود.
ژنرال کریس گیکا افسر بلندپایه ارتش انگلیس که معاونت فرمانده ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش را بر عهده دارد برخلاف ادعای آمریکا اعلام کرده است، تهدید نیروهای هم پیمان ایران در عراق و سوریه افزایش نیافته است.
وزارت دفاع انگلیس هم امروز در بیانیه ای در تائید اظهارات این ژنرال انگلیسی تصریح کرد که او در امور «عراق و سوریه متمرکز است و اظهارنظر او بر اساس عملیات نظامی روزانه در راستای شکست پایدار داعش مطرح شده است'.
بااین حال گزارش ها حاکی است که وزارت امور خارجه انگلیس از نحوه مدیریت اوضاع ازسوی وزارت دفاع این کشور ...