نوای «خداحافظ علی جان» شنیدنی شد/ هم آوایی مذهبی با هزینه شخصی

خبرگزاری مهر یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۹

دریافت 15 MB
هادی نصیری سرپرست گروه هم آوایی و تواشیح بین المللی «الغدیر» تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این گروه توضیح داد: طی برنامه ریزی های انجام گرفته همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) قطعه ای را با عنوان «خداحافظ علی جان» تولید کردیم که همزمان با شب های گرامی قدر در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. در این قطعه که با حال و هوایی متفاوت تولیدشده احسان جاودان شاعر، علی افسری تنظیم کننده و حسن سفری به عنوان صدابردار حضور دارند.
وی افزود: همان گونه که مخاطبان با کم و کیف فعالیت های گروه هم نوایی الغدیر آشنایی دارند ما به جای استفاده از ساز تلاش می کنیم با بهره مندی از افکت های صوتی و آواهای انسانی که در اصطلاح به آن « آکاپلا » گفته می شود، فضای متفاوتی را پیش روی مخاطبان قرار دهیم که عمدتاً در حوزه های آئینی و ملی تولید شده و می تواند در نوع خود موردتوجه قرار گیرد. البته یکی از مهم ترین انگیزه های تولید این آثار، نیاز جامعه به این گونه تولیدات مذهبی از دریچه موسیقی است که امیدوارم توانسته باشیم در این راه عملکرد مؤثری داشته باشیم.
این عضو گروه هم نوایی «الغدیر» ادامه داد: گسترش دامنه مخاطبان و علاقمند کردن درصد بالایی از نوجوانان و جوانان به تولیدات آئینی به صورت هم نوایی و هم آوایی از مهم ترین رسالت های گروه «الغدیر» است. به هر حال شعار اصلی گروه، رویکردی متفاوت در عرصه تولید و اجرای هم آوایی است که در راستای رسیدن به این هدف و شعار مهم تاکنون قدم هایی برداشته است که موردتوجه رسانه های مختلف از جمله صداوسیما قرار گرفته است. استفاده از ...

سرخط اخبار