اخبار نگران کننده کروناویروس جدید که رسما با نام کووید-۱۹ شناخته می شود، چند ماه است در سراسر جهان شنیده می شود. تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند و بیش از ۷۳۴ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایسنا ، کروناویروس جدید بسیار کشنده است اما باید بدانید که این ویروس احتمالا به اندازه ویروس های دیگر که برخی افراد جهان به آن پیشتر آلوده شده اند خطرناک نیست. به عنوان مثال، آنفلوآنزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ حدود ۵۰۰ میلیون نفر را در جهان آلوده کرد و دستکم ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان دراثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. طی این خبر قصد داریم با بررسی انواع متغیرها از جمله نحوه انتقال، مکانیسم های دفاعی بدن میزبان و میزان عفونی بودن ویروسها بگوییم که چه ویروس هایی وجود دارند که از کووید-۱۹ خطرناک تر هستند.
هپاتیت
براساس آمار سال ۲۰۱۵، هپاتیت ویروسی باعث مرگ سالانه ۱.۳۴ میلیون نفر در سراسر جهان شد. در حالی که مرگ و میر ناشی از سایر بیماری های عفونی کاهش یافته است، براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، مرگ و میر ناشی از هپاتیت ویروسی از سال ۲۰۰۰ حدود ۲۲ درصد افزایش یافته است.
اگرچه پنج نوع هپاتیت از جمله هپاتیت آ، دی، ای، بی و هپاتیت سی وجود دارد اما هپاتیت بی و سی مسئول ۹۶ از درصد از مرگ و میر ناشی از هپاتیت هستند. بیشتر این مرگ و میرها ناشی از بیماری مزمن کبد و سرطان اولیه کبد است. تقریباً ۳۲۵ میلیون نفر یا ۴.۴ درصد از جمعیت جهان مبتلا به هپاتیت ویروسی هستند و هر ساله ۱.۷۵ میلیون مورد جدید ابتلا به هپاتیت سی گزارش می شود. با وجود واکسن هپاتیت بی و داروهای ضد ویروسی موثر برای هپاتیت سی، تعداد کمی از افراد مبتلا به هپاتیت ویروسی به دلیل دسترسی محدود به این درمان ها بیماری شان دیر تشخیص داده می شود و بنابر گزارش سازمان جهانی بهداشت تنها ۹ درصد از مبتلایان به هپاتیت بی و ۲۰ درصد از مبتلایان به هپاتیت سی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار