سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: پس از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، جهان آرامش کمتری خواهد داشت زیرا حضور او محدودیتی برای فعالیت گروه های تروریستی بود، که این برای امنیت بین المللی نیز مهم بود.
به گزارش ایلنا، سیدعباس موسوی روز سه شنبه در گفت و گویی با روزنامه «وچرنی لیست» کرواسی ضمن تشریح ابعاد مختلف روابط خارجی کشورمان، بر اهمیت و استمرار روابط خوب میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه بالکان بویژه کرواسی تاکید کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امسال به دلیل تحریم های آمریکا سخت ترین سال برای ایران است، افزود: آمریکایی ها و برخی غربی ها ۴۱ سال است که بر اساس تحلیل اشتباه عمل می کنند. فشارهای آنها در ۴۰ سال گذشته همیشه بوده و چیز جدیدی برای دولت و ملت ما نیست.
موسوی یادآورشد: ما هشت سال تجاوز نظامی توسط صدام حسین را داشتیم که تقریباً از نظر نظامی ومالی و حتی تبلیغاتی از کمک کل جهان برخوردار بود. همواره تحت تحریم و فشارهای اقتصادی قرار داشتیم. در عین حال اکنون مشاهده می کنیم که قدرت امروز ایران را نمی توان با قدرت ۴۰ سال پیش مقایسه کرد.
وی اظهار داشت: اگر چه آنها با یک شبکه وسیع رسانه ای تلاش می کنند حقیقت را به شکل دیگری به افکار عمومی ارائه دهند، اما واقعیت این است که ایران در تمامی بخش ها قوی تر از همیشه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی دیگر درباره تاثیر مدیریت دولت بر زندگی مردم و موضوعاتی مثل اصلاح قیمت سوخت، گفت: لازم بود که برای مدیریت اقتصاد، ساختار یارانه ها و از جمله قیمت سوخت را تنظیم کنیم. اکنون هم می بینید، مردم زندگی خود را با این تغییر هماهنگ کرده اند و برنامه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار