مصاحبه| سه تحلیل درباره انفجارهای پنجشنبه خونین بغداد/ پیام سعودی ها از خاک عراق به بایدن

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۰
کارشناس تحولات عراق مهم ترین راهکار برای جلوگیری از تکرار انفجارهای تروریستی امروز بغداد را واکذاری نقشه مقابله با داعش به حشد شعبی دانست و گفت: این نیرو کاملا با تاکتیک ها و شیوه های تروریستی داعش آشناست.

- اخبار بین الملل -
« سید هادی افقهی » در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم با اشاره دو انفجار تروریستی روز پنج شنبه (دوم بهمن ماه) بغداد که بیش از 100 کشته و مجروح به جای گذاشت، اظهار داشت: این انفجارها یادآور برنامه ریزی های آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس از جمله عربستان سعودی است. این کشور بیشترین زندانی تکفیری – انتحاری - وهابی را در بازداشتگاه های عراق دارد. ناگفته نماند از ملیت های دیگر در زندان های عراق مثل ابوغریب و الحوت در ناصریه در بازداشت به سر می برند.
این کارشناس تحولات منطقه با اشاره به افزایش عملیات گروه های تروریستی تکفیری طی چند روز اخیر در ناصریه عراق اظهار داشت: هدف تروریست های تکفیری آن بود که امنیت این شهر را به هم بریزند و بسترهای لازم را برای حمله به زندان الحوت فراهم و با تصرف آن ، بیش از 4 هزار زندانی عربستان سعودی و سایر ملیت ها را از زندن الحوت آزاد کنند.
وی با بیان اینکه چند تحلیل و تفسیر درباره انفجارهای انتحاری روز پنجشنبه بغداد می توان ارائه داد، درباره اولین تحلیل گفت: بر اساس اعتراف هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا، گروه های تروریستی داعش، القاعده و جبهه النصره را آمریکا در منطقه غرب آسیا ایجاد کرده است. این گروه ها با هدف تغییر معادلات در منطقه به سود آمریکا و تامین امنیت رژیم صهیونیستی ایجاد شده اند. در شرایط کنونی می توان گفت، داعشی ها به بازگشت سیاست اوبامیسم و بایدنیسم امیدوار شده اند. داعشی ها می خواهند به دولت بایدن- اوباما نشان دهند که حضور دارند و دولت جدید آمریکا می تواند بر روی آنها برای تغییر هر معادله ای در عراق و منطقه حساب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار