نامزدهای بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ از سوی AFC اعلام شد.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه نظرسنجی های خود برای انتخاب بهترین تیم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ یک نظرسنجی برای انتخاب بهترین مهاجم به را انداخت.
علی علیپور مهاجم پرسپولیس و مامه تیام مهاجم سابق ستقلال را در لیست نامزدهای بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ قرار گرفتند. پیش از این بیرانوند، ووریا غفوری و سیامک نعتی به این تیم منتخب با آراء هواران راه پیدا کرده بودند.
علی علیپور
۵ گل زده، ۳۵ شوت به سمت دروازه و ۲۱ شوت در چارچوب (رتبه دوم میان مهاجمان) و ۶۵ دوئل پیروز
با دروازه بانی علیرضا بیرانوند و مدافعانی چون شجاع خلیل زاده و جلال حسینی که در انتخاب بهترین تیم مسابقات حضور داشتند، حرکت پرسپولیس به سمت فینال بر پایه دفاعی مستحکم بنا شده بود اما دفاع به تنهایی باعث پیروزی نمی شود و علیپور، بازیکن اصلی خط حمله غول های تهرانی بود.
علیپور که در دوره های قبلی رقابت های آسیایی تنها یک گل به ثمر رسانده بود، دو گل در دیدار نخست به نسف قارشی زد و در دیدار مقابل الوصل یک گل دیگر به ثمر رساند تا پرسپولیس در صدر جدول گروه C قرار بگیرد. علیپور دو گل بعدی خود را برای لحظات حیاتی در مراحل حذفی نگه داشت. جایی که مقابل الجزیره در یک هشتم نهایی و برابر السد در نیمه نهایی گلزنی کرد تا به تیم خود برای صعود به نخستین فینال لیگ قهرمانان آسیا کمک کند.
بغداد بونجاح از السد قطر، دژان دامیانوویچ از سوون سامسونگ بلووینگز کره جنوبی، یوسف العربی از الدحیل قطر، کیم شین ووک از جئونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی، یوما سوزوکی از کاشیما آنتلرز ژاپن و الکساندر پاتو از تیانجین چین، ...

سرخط اخبار