پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به سیل زدگان؛ واریز وام احداث و معیشت در اولویت قرار گیرد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پرداخت وام احداثی و معیشتی در اولویت قرار گیرد و پس از آن به کمک های معیشتی و بلاعوض پرداخته شود.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد ، علیرضا تابش در جلسه قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در لرستان پرداختی های بلاعوض نسبت به وام پیشی گرفته یعنی ریسک پرداخت بالاعوض را انجام می دهید و ممکن است فرد، پس از دریافت این بلاعوض با ما عقد قرارداد نکند بنابراین اول وام را بدهید بعد بلاعوض را پرداخت کنید.
وی افزود: خواهش ما این است که هر اقدامی در مورد عقد قرارداد تعمیراتی و احداثی باشد و فعلا به معیشتی نپردازید؛ اول عقد قرار داد کنید و بلافاصله قسط اول را به حساب فرد واریز کنید و به او هم اطلاع دهید تا کار بازسازی را شروع کند.
بانک ها روند پرداخت تسهیلات به سیل زدگان لرستان را تسریع کنند
وزیر ارتباطات در ساری: دولت در تامین اعتبارات خسارت های سیل مصمم است
زمین و پروانه ساخت مسکن سیل زدگان لرستان تامین شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: با هماهنگی پرداخت ها را انجام دهید و اگر مشکلی هست به ما اطلاع دهید چون مردم الآن پای کار هستند اما اگر تأخیری صورت بگیرد آن وقت دیگر نمی توان آنها را ترغیب به همکاری کرد.
وی تصریح کرد: در لرستان 200 نفر دارید که می خواهید یک اتاقک سه در چهار بسازند ما به آنها شش میلیون می دهیم و حتی مصالح مجانی هم در اختیارشان قرار میدهیم تا آن اتاقک را بسازند ولی فعلا بلاعوض و معیشتی پرداخت نکنید.
تابش خاطرنشان کرد: به شهرداری و نظام مهندسی توصیه کنید که در روند کار تسریع دهند، قرار است 2 هزار و 500 میلیارد وام بدهیم که ما تضمین نامه آن را از دولت گرفته ایم، بانک هم هیچ نوع سند و مدرکی نمی خواهد پس نگران ...

سرخط اخبار