حکم عیسی شریفی صادر شد + جزئیات کامل

لوگوی نامه نیوز نامه نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۱
فردی که می گویند پرونده اش بالاخره و پس از سه سال و چهار ماه بررسی در دستگاه قضائی به مرحله صدور حکم رسیده، در ۱۲ سال فعالیتش در کسوت فرد دوم شهرداری تهران، کم حاشیه و گریزان از رسانه ها بوده است. اما درباره عیسی شریفی چه می دانیم؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، ۱۲سال نفر دوم شهرداری تهران بود و بی حاشیه و با دوری گزینی از رسانه ها به کار خود مشغول بود، اما بعدتر مشخص شد که پرونده ای مفصل دارد؛ «عیسی شریفی» از خرداد ۹۶ و چند روز پس از شکست سنگین اصولگرایان در انتخابات شورای شهر به نامی پرتکرار در رسانه ها تبدیل شد.
ابتدا خبر رسید که از کشور خارج شده و پس از آنکه بحث پرونده به میان آمد، نزدیکانش گفتند که دلیل سفر بیماری فرزندش بود. دلیل سفر هرچه که بود، او به ایران بازگشت و خیلی زود هم سر از بازداشتگاه درآورد. شهریور ۹۶ بود که بالاخره تأیید شد او در بازداشت است، اما درباره اتهامات حاشیه ها زیاد بود؛ فهرستی که اتهاماتی از جمله فساد مالی تا حتی جاسوسی را دربر می گرفت، اما در نهایت مشخص شد که پرونده مالی است.
سه سال و چهار ماه از آن روز می گذرد و مهم ترین پرونده حوزه شهری ایران و یکی از سنگین ترین پرونده های مالی چند سال گذشته، بدون حتی یک دادگاه علنی یا اطلاعات جزئی از سوی منابع رسمی مسیر پرحاشیه خود را طی کرد تا به مرحله صدور حکم برسد. حالا اخبار می گوید که قائم مقام و معاون شهرداری تهران در دوران قالیباف به ۲۰ سال حبس قطعی و رد مال به ارزش ۴۸۰ میلیارد تومان محکوم شده است. این حکم درحالی صادر شده که «محمود میرلوحی»، عضو شورای شهر تهران، به «شرق» می گوید که در پرونده اتهامی شریفی، دست کم پنج هزار میلیاردتومان به شهرداری خسارت وارد شده است.
حکم چیست و خبر از کجا آمده است؟
صبح دیروز برخی رسانه ها روز خبری خود را با نتیجه مهم ترین پرونده چندسال گذشته ایران آغاز کرد. در این پیام که اول در کانال های تلگرامی منتشر شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار