ادعای پسر شاه سعودی: ایران به تروریست ها پناه می دهد

پارسینه چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵
معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت که برخی با نگرش های خود به دنبال این هستند که منطقه به عقب برگردد.

«خالد بن سلمان»، معاون وزیر دفاع سعودی و پسر پادشاه سعودی، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از «افراط گرایی و تروریسم» متهم کرد.
او که امروز چهارشنبه (چهارم اردیبهشت) در هشتمین کنگره امنیت بین الملل مسکو، پایتخت روسیه سخنرانی می کرد، اتهام های تکراری مقام های سعودی علیه ایران را تکرار کرد.
سفیر سابق عربستان سعودی در آمریکا گفت که ایران بر اساس اقدامات و اصول انقلابی فرامرزی تعامل می کند و مدعی شد که ایران با «اقدامات خطرناک» خود قوانین بین الملل را نقض می کند.
به گزارش راشا تودی، خالد بن سلمان ادعا کرد که ایران به تروریست ها پناه می دهد و به گروه های افراطی کمک مال و تسلیحاتی می کند.
معاون وزیر دفاع عربستان سعودی که کشورش از حامیان سلفی گری و خاستگاه افراطی گری وهابیت در جهان اسلام است، درباره آنچه سیاست های هرج و مرج و نابودی خواند هشدار داد.
بن سلمان گفت: «منطقه به چهارراهی رسیده است که مستلزم موضع قاطعانه است. یا اینکه به سیاست های هرج و مرج، ویزانی و روش صدور انقلاب، فرقه گرایی و نگرش واپس گرا که می خواهد منطقه را به عقب برگرداند، تن دهیم و یا اینکه به این مسئله خود، با نگرشی که بدان اعتماد داریم و به سوی آینده توأم با امنیت و ثبات برای ملت های منطقه حرکت می کنیم، فیصله دهیم».
خالد بن سلمان به دنبال قتل و مثله شدن «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار سعودی در کنسول گری عربستان سعودی در ترکیه (دهم مهر ماه گذشته)، و فشار های افکار عمومی جهان و سازمان های بین المللی به ریاض، از سوی محمد بن سلمان، ولی عهد و برادر بزرگش به سمت معاونت وزیر دفاع انتخاب شد. وزیر دفاع سعودی شخص، ولی عهد است.
از زمان روی کار آمدن پادشاه جدید (سلمان بن ...