وزیر راه و شهرسازی گفت: مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران در ستاد اقتصادی دولت و ستاد مقابله با کرونا در حال بررسی است و تا پایان تیرماه رقم آن مشخص می شود.

به گزارش مشرق، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم بهره برداری از سومین مرحله تحویل ناوگان ریلی و توسعه همکاری های اقتصادی و اجتماعی راه آهن در جمع خبرنگاران درباره مصوبه افزایش اجاره بها در سال جاری تا 25 درصد در تهران اظهار داشت: در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا این مطرح و مصوب شد. التهابات بی منطق در بازار منجر به افزایش اجاره بها شده بود و بررسی های متعدد توسط دستگاه ها با مشارکت قوه قضائیه انجام شد. 
وی افزود: براساس بسته سیاستی، تنظیم گری اجاره بها این مصوبه را برای همه لازم الاجرا کرده است. 
اسلامی ادامه داد: براساس شاخص های تورم و وضعیت تطبیقی و محیطی این ارزیابی، کارشناسی و تحلیل صورت گرفت تا در تهران حداکثر افزایش اجاره بها 25 درصد در 7 کلان شهر تا 20 درصد و در سایر شهرها حداکثر 15 درصد باشد. 
وزیر راه و شهرسازی گفت: این توافق و تعامل بین مالک و مستأجر است، به هر حال خطر کرونا جدی است و اسباب کشی یکی از عوامل انتقال ویروس کرونا است. 
وی گفت: در این راستا ستاد ملی مقابله با کرونا تمدید قراردادهای اجاره بها را پیش از این دو ماه مصوب کرده بود و امروز هم با مصوبه جدید، سقف مجاز افزایش قیمت تعیین شد. 
اسلامی ادامه داد: در این مصوبه اگر مستأجر با مالک ناهماهنگی داشته باشد، باید ظرف دو ماه خانه را تخلیه کند و اگر مالک خانه را بفروشد، مستأجر باید تخلیه کند. 
وی تأکید کرد: اخذ کد رهگیری و ثبت معاملات باید در سامانه ثبت معاملات انجام شود و این مصوبه با جمیع جهات بابت تنظیم گری در نظر گرفته شده است. 
وی درباره بسته حمایتی از مستأجران و تسهیلات ودیعه مسکن گفت: این موضوع در حال بررسی است، منابعی برای شتاب بخشیدن به ...

عناوین مهم خبری