در ایران شهرهایی هستند که باعناوین و القابشان معروف شده اند. گاهی این عناوین با ساختار و یا آب و هوای آن شهر مربوط شده و یا توسط شخصی معروف نام گذاری می شوند. بروجرد که به پاریس کوچولوی ایران معروف است، به عنوان پایتخت انیمیشن ایران شناخته شده است.
پایتخت کشور فرانسه با نام پاریس شناخته می شود؛ اما این نام فقط مختص به این شهر نیست. به عنوان مثال شهر هایی در کشور ما هستند که به دلیل شباهتی که به پاریس دارند با نام پاریس کوچولو شناخته می شوند. یکی از این شهر ها با نام بروجرد شناخته می شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با این شهر زیبا آشنا شوید.
شهرستان بروجرد
شهرستان بروجرد یکی از شهرستان های غرب ایران است. این شهرستان در منطقه کوهستانی زاگرس قرار گرفته و مرکز آن شهر بروجرد است. این شهرستان از شمال به شهرستان های ملایر و نهاوند در استان همدان، از شرق به شهرستان شازند در استان مرکزی، از جنوب به شهرستان دورود و از غرب به شهرستان های خرم آباد و دلفان محدود می شود.
این شهر با جمعیتی بالغ بر ۲۳۴۹۹۷ نفر، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان و سی و نهمین شهر پر جمعیت کشورمان است.
تاریخ بروجرد
شایان ذکر است که این شهر یعنی پاریس کوچولو در ایران از لحاظ تاریخی حائز اهمیت است؛ زیرا با توجه به آثار تاریخی به دست آمده از دشت سیلاخور، متعلق به دوران های پیش از تاریخ بوده است. دشت سیلاخور بزرگ ترین زمین هموار استان لرستان است. بر اساس آثار به دست آمده در این منطقه به نظر می رسد که این دشت و بروجرد در طول تاریخ جنگ های زیادی را به خود دیده اند.
گفتنی است که این شهر در گذشته با نام های اُردکَرد و بَروگَرد شناخته می شد. از وجوه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار