دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرحی خبر داد که به موجب آن شرکت های دانش بنیان مستقر در مناطق آزاد تجاری و صنعتی، از ۱۰۰ درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ حسین حق وردی،  نماینده مردم شهرستان قدس، شهریار و ملارد در مجلس، از تدوین طرحی خبر داد که به موجب آن شرکت های دانش بنیان مستقر در مناطق آزاد تجاری و صنعتی از 100 درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.
وی با تشریح جزئیات این طرح، بیان کرد: طرح معافیت مالیاتی 100 درصدی برای شرکت های دانش بنیانی که در مناطق آزاد فعالیت می کنند در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد؛ این معافیت مالیاتی بدون سقف زمانی خواهد بود و در راستای توسعه شرکت های دانش بنیان تدوین شده است.
نماینده مردم شهرستان قدس، شهریار و ملارد در مجلس در ادامه درباره تاثیر نهادهای تامین مالی در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: نهادهای تأمین مالی در اقتصاد دانش بنیان بسیار تاثیرگذار هستند و موجب توسعه این بخش می شوند؛ به عنوان نمونه صندوق نوآوری و شکوفایی متناسب با طرح های اولویت دار برای کشور، به شرکت های دانش بنیان، خدمات و تسهیلات ارائه می کند و تاکنون اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام داده است؛ مجلس شورای اسلامی هم برای تسهیل امورات با صندوق نوآوری همکاری دارد و به این نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور کمک خواهد کرد.
حق وردی با اشاره به نقش موثر شرکت های دانش بنیان در دوران کرونایی کشور، خاطرنشان کرد: در شرایط مواجهه کشور با ویروس کرونا، شرکت های دانش بنیان به کمک مردم و دولت آمدند و با تولیدات خود نشان دادند که اگر ما زمینه را فراهم کرده و فرصت را برای آنان ایجاد کنیم در حل مسائل کشور بسیار موثر هستند؛ در حال حاضر با شرایطی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار