مدیرکل اوقاف استان قم گفت: برای آنکه فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود، لازم است وقف مشارکتی را به عنوان یکی از مصادیق توسعه این سنت حسنه مورد اهتمام قرار دهیم.

به گزارش ایکنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، 5 آبان در همایش «اکرام کریمان» که همزمان با دهه وقف و با محوریت تجلیل از واقفان و خیران فقید استان قم، در مزار مقدس شیخان برگزار شد، اظهار کرد: وقف کاری است که نامه اعمال آدمی را برای همیشه باز نگاه می دارد حتی وقتی شخص واقف از دنیا برود، ثواب این کار همچنان برای او ثبت و ضبط می شود.
وی افزود: انسان های زیرک و هوشیار، کاری انجام می دهند که رابطه اعمالشان با آن جهان، تا زمانی که قیامت برپا نشده پابرجا بماند، و راه مطمئن در این زمینه، وقف است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه واقفان خیراندیش، با این اقدام هوشمندانه، عمر کمتر از صد ساله خود را به درازای عمر جهان طولانی می کنند، گفت: اگر انسان به درستی محاسبه کند و بیندیشد، در می یابد که حتی از همه عمر دنیایی خود هم نمی تواند لذت ببرد و کمال مطلوب را دریابد، در حالی که اگر یادگاری از خود بجا بگذارد، آنگاه این کمال و شایستگی را تا پایان عمر جهان در اختیار می گیرد.
وی ادامه داد: ممکن است کسی تمایل به وقف داشته باشد، ولی مال و اموال چندانی در اختیارش نباشد، اینجاست که وقف مشارکتی معنا می یابد، به این صورت که جمعی از خیرین گردهم آیند و وقفی را با کمک هم بنا نهند و هر یک به تناسب توانمندی خود شریک شود، خداوند به میزان انفاق و صدقه نمی نگرد، بلکه کیفیت و نیت آن را ملاک قرار می دهد.
اسکندری با تاکید بر توسعه فرهنگ وقف در سطح جامعه یادآوری کرد: این کار تنها با تبلیغ زمانی میسر نیست، باید تبلیغ عملی داشته باشیم و از فرصت هایی مانند دهه وقف در این زمینه بهره ببریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار