استمداد وزیر از مردم برای مصرف صحیح آب

ساعت 24 پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲
ساعت 24- وزیر نیرو گفت: به عنوان مسئول وزارت نیرو، در عین اینکه این پروژه ها گوارای هموطنان است، درخواست داریم که توجه داشته باشیم که مصرف صحیح به عنوان شکر نعمت آب، زمینه پایداری این نعمت را فراهم می کند.

رضا اردکانیان دقایقی قبل در آیین بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستای تنگه چنار استان یزد اظهار داشت: به حمدالله به برکت خون شهدا و صبوری مردم عزیز، پرچم جمهوری اسلامی بعد از چهار دهه تلاش و مجاهدت همچنان برافراشته است و برافراشته می ماند.
وی با بیان اینکه در سایه این پرچم و تلاش ها و مجاهدت ها، ان شاالله همه مردم منطقه از نعمت و برکت استقرار این نظام بهره مند خواهند بود گفت: در بخش آب که موضوع حیاتی و مهم برای همه بشر است، جمهوری اسلامی ایران کارنامه ای بسیار روشن و غرور انگیزی دارد.
اردکانیان ادامه داد: تنها در آب روستایی که امروز یکی از شاخص های توسعه یافتگی دسترسی روستاها به آب سالم و پایدار است، از نیمه سال ۹۲ تاکنون، بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه های آب سالم و پایدار متصل شده اند.
وزیر نیرو افزود: برای این کار علاوه بر تلاش های شبانه روزی، اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز جمعیتی بالغ بر شش میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از هموطنان روستایی ما از این نعمت بهره مند هستند در حالی که پیش از آن، تنها جمعیت کمتر از یک میلیونی این دسترسی را داشتند.
اردکانیان خاطرنشان کرد: سعی می کنیم تا پایان دولت دوازدهم، این جمعیت به حدود ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند و این مسیر با قوت و قدرت ادامه پیدا می کند.
وزیر نیرو تصریح کرد: هر سال حدود یک هزار و ۵۰۰ روستا را به شبکه آب سالم و پایدار وصل می کنیم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این پروژه که در استان یزد امروز افتتاح می شود، سایر پروژه ها هم به صورت همزمان در نقاط مختلف یزد به بهره برداری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار