ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب

لوگوی پول و تجارت پول و تجارت . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۲۵

به گزارش پول و تجارت به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، بابک علیزادشهیر گفت: پروژه احداث یک واحد ذوب با ظرفیت یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن در سال برای تولید شمش فولادو هم چنین احداث دو واحد نورد سنگین تیرآهن و ورق هر کدام به ظرفیت هفت صد هزارتن در سال، احداث واحد قرینه ذوب ۴۵۰ هزارتنی شاهین بناب، ایجاد اکسیژن پلنت برای تولید اکسیژن به ظرفیت ۹۰ میلیون نرمال مترمکعب در سال و طرح تولید فروآلیاژ(فروسیلیس، فروسیلیکومنگنز و فرومنگنز) به ظرفیت ۵۰ هزار تن درسال( در ۲ فاز) طرح های اصلی مجتمع فولاد بناب را تشکیل می دهد.
وی افزود: در کنار طرح های اصلی مجتمع، طرح های کوچک دیگری نیز داریم ضمن اینکه هم برای سنگ آهن وهم برای کارخانه فروآلیاژها بدنبال معادن هستیم. همچنین برای اجرای طرح های ذوب القایی شهریار و شاهین، طرح هایی داریم که ظرفیت آنها را دو برابر خواهد کرد.
علیزادشهیر با بیان اینکه مجتمع فولاد بناب از زیرمجموعه های هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری است، ادامه داد: برای اجرای طرح های توسعه ای مجتمع فولاد صنعت بناب، در سال جاری قراردادی بین گروه مالی گردشگری و قرارگاه خاتم الانبیا منعقد شده که اجرای طرح ها را سرعت می بخشد ضمن اینکه به دست متخصصان و مهندسان ایرانی اجرا می شود.
وی گفت: تامین مالی طرح ها از طریق گروه مالی گردشگری، هلدینگ ماهان و البته سودآوری مجتمع فولاد صنعت بناب خواهد بود و با توجه به اصلاح ساختار مالی و سودآوری مجتمع، بنا داریم در سال ۱۴۰۰ وارد بورس شویم تا سرمایه های لازم را از این طریق تامین کنیم.
علیزادشهیر با بیان اینکه تاکنون چنین طرح هایی در سطح استان آذربایجان شرقی اجرا نشده است، افزود: طرح های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار