رونمایی از 2 جلد مشق نور

کردآنلاین پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۵

عصر کرد - همزمان با دهمین روز از ماه مبارک رمضان از دو اثر کتابت کامل قرآن کریم به خط استاد علی اشرف زانیار، با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج رونمایی شد.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در آیین رونمایی از دو اثر کتابت کامل قرآن کریم به خط استاد «علی اشرف زانیار» خوشنویس سنندجی، که شامگاه چهارشنبه(25 اردیبهشت 98) در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، خوشنویسان و هنرمندان بسیاری گرد هم آمده بودند.
در ابتدای این مراسم، رئیس حوزه هنری استان کردستان طی سخنانی اظهار کرد: مهمترین اصل در دنیای امروز انتقال پیام به مخاطب است که بهره گیری از ابزار هنر، بهترین و تاثیرگذارترین مسئله در این زمینه است.
امین مرادی افزود: هنر خوشنویسی به عنوان یک هنر قدسی و اسلامی همواره در خدمت اشاعه کلام وحی بوده و هنرمندان جهان اسلام هنر خود را در خدمت قرآن قرار داده و آثاری ماندگار از خود بر جای گذاشته اند.
هنر خوشنویسی مظلوم واقع شده است
وی عنوان کرد: هر چند متاسفانه این هنر معنوی مظلوم واقع شده است اما افرادی همچون استاد علی اشرف زانیار توانسته اند با هنرمندی خود این هنر را اشاعه دهند.
رئیس حوزه هنری استان کردستان در پایان سخنان خود، حمایت از هنرمندان را رسالت حوزه هنری دانست و گفت: چندی پیش نیز آیین نکوداشتی را برای استاد صابر صابر، یکی دیگر از خوشنویسان برجسته استان برگزار کردیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت.
در ادامه این مراسم استاد صابر صابر، خوشنویس سنندجی و از دوستان نزدیک استاد زانیار پشت تریبون حاضر شد و اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم به قلم سوگند یاد کرده که این مسئله نشان دهنده ...