تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا یک مطالبه عمومی و مستلزم مشارکت و همکاری آحاد جامعه است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس سردار "حسین اشتری" با اشاره به اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا گفت: با اعلام تشدید محدودیت های تردد شهروندانی که برای سفر برنامه ریزی کرده اند، سفر خود را لغو کنند. در این طرح فقط ساکنان شهرها اجازه ورود خواهند داشت و مسافران و افراد غیربومی، اجازه عبور از کنار گذر شهرها را دارند.
اشتری همچنین بر مدیریت سفر از سوی مسافران و بازگشت هر چه سریع تر آن ها تاکید کرد و گفت: شهروندان در اولین فرصت به محل سکونت خود بازگردند.
فرمانده ناجا به محدودیت سفرهای برون شهری نیز اشاره و اظهار کرد: کلیه سفرهای برون شهری جز خودروهای نقلیه باری حامل موادغذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش نشانی قطع می شود.
سردار اشتری بر فعالیت واحدهای صنفی نظیر نانوایی های، سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی و خوراکی و غیره که مایحتاج ضروری و نیاز اولیه مردم را عرضه می کنند، تاکید و تصریح کرد: این صنوف هرگز تعطیل نمی شوند و به شهروندان خدمات ارائه می دهند.
فرمانده ناجا تصریح کرد: لیست صنوفی که باید حتماً تعطیل شود، تهیه شده است؛ این صنوف تا پایان طرح اجازه فعالیت ندارند و فعالیت صنوفی که خدمت رسانی آن ها به مردم ضروری است، بر عهده استانداری ها گذاشته شده است.
سردار از توقیف خودرو، جریمه راننده و پلمب واحدهای صنفی در صورت تخلف از قوانین خبرداد و گفت: در صورتی که رانندگان خودرو که ورود آن ها به شهرهای غیر محل سکونت ممنوع شده است، به این شهرها وارد شوند، مرتکب تخلف و تا یک ماه خودروهای آن ها توقیف و ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه می شوند.
وی ادامه داد: رانندگان خودروهای متخلف پس از ثبت تخلف، به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار