رییس کانون وکلای دادگستری تهران:

حلقه نامریی اطراف رییس قوه قضاییه اجازه تعامل با وی را نمی دهند!/ قانون مدنی ما ناپلونی است!

لوگوی موج موج . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۲
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: در طول یک سال گذشته بیش از ١٠٠ مورد حکم در دادگاه انتظامی وکلا صادر شده است که البته برای بسیاری از آنها بعد از اعتراض ، حکم تخفیف صادر شده است.

جلیل مالکی درگفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج در مورد آمار برخورد با وکلای متخلف در دادگاه انتظامی وکلا گفت: آمار برخوردها و صدور احکام وکلای متخلف بسیار زیاد است. البته اکثر این احکام در دادگاه انتظامی قضات با اعتراض وکلای دارای پرونده، در بیشتر موارد به دلیل سختگیرانه بودن؛ حکم تخفیف مجازات صادر می شود و بعضاً هم حکم برائت صادر می شود.
اما تخلفات وکلای دادگستری بیشتر در چه موضوعاتی است؟ سوالی که مالکی در پاسخ به آن گفت: بیشترین تخلفات وکلا در مواردی مانند قرارداد وکالت، تخلف از سوگند، رفتار خلاف شأن و تمرکز در غیر محل اشتغال می باشد.
وی همچنین از راه اندازی سامانه هوشمند انتظامی ثبت شکایات به صورت آنلاین در آینده ای نزدیک خبر داد. سامانه ای که شهروندان بر طبق آن می توانند شکایت های خود از وکلا را به صورت آنلاین مطرح و ثبت نمایند.
ملکی گفت: کانون وکلای دادگستری در دوره جدید پنج رویکرد تقویت و تسهیل خدمت رسانی به مردم و تقویت اعتماد عمومی، تقویت و تسهیل همه جانبه حمایت از وکیل دادگستری در عرصه دفاع، تعامل توام با عزت با قوای سه گانه، مدیریت هوشمندانه در مقابله با چالش های پیش روی نهاد وکالت و حفظ و تقویت اتحاد و انسجام نهاد وکالت دادگستری را در دستور کار دارد.
وی با ذکر اینکه اکنون ٢۶٢٠ وکیل دادگستری با تجربه در سه بخش وکالت های معاضدتی، مشاوره های حضوری در مراجع قضایی و مشاوره های معاضدتی تلفنی،  مشغول ارائه خدمات رایگان معاضدتی به مردم هستند گفت: علاوه بر این تفاهم نامه هایی با سازمان بهزیستی کشور، سازمان زندانها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، نیروی انتظامی و انجمن های مردم نهاد برای ارائه کمک های معاضدتی به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی شبستان شبستان .