زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی ۱۵۰ روستای سیلزده این استان با فروکش کردن طغیان رودخانه های محلی بازگشایی شد.

احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در گفت وگوی ویدئو کنفراسی با رییس جمهوری اظهار داشت: در سیلاب سوم و چهارم بهمن در سیستان و بلوچستان راه ارتباطی ۵۰۰ روستای این استان قطع شد که تاکنون راه ۱۵۰ روستا برقرار شده است.
وی ادامه داد: همچنین برق ۸۸ روستای سیستان و بلوچستان در سیلاب قطع شد که تاکنون برق ۸۳ روستا وصل شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان قطع آب ۴۱ روستای این استان را از دیگر مشکلات سیلاب اخیر عنوان کرد و افزود: با تلاش نیروهای شرکت آب و فاضلاب تاکنون آب ۲۳ روستا وصل شده است.
وی بیان کرد: در جریان سیل اخیر در هفت شهرستان سیستان و بلوچستان بارندگی بیش از۵۰ میلی متر گزارش شد.
موهبتی اختصاص اعتبارات موردنیاز برای ساخت سد و حوزه آبخیزداری برای مهار روان آبهای ناشی از بارندگی در این استان را خواستار شد.
وی با اشاره به بارندگی ها در افغانستان گفت: یکی از نگرانی دیگر سیستان و بلوچستان بارندگی بیش از ۲۲۰ میلی متری در برخی استان های افغانستان نظیر قندهار و آب شدن برف ها در ارتفاعات این کشور است که امکان دارد در روزهای آینده مشکلاتی را در منطقه سیستان ایجاد کند.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: برای مهار سیلاب در شمال این استان از سه ماه قبل لایروبی انهار در منطقه مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: در سیلاب اخیر ۲ شهروند سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.
موهبتی بیان کرد: قبل از بروز بارندگی ها در سیستان و بلوچستان تصمیمات لازم برای به حداکثر رساندن مشکلات از سوی مدیریت بحران اتخاذ شد به طوریکه زنان باردار و بیماران در مناطق متعدد به مکان های امن منتقل شدند.
وی اظهارداشت: در جریان سیل اخیر ۷۱ منزل مسکونی تخریب و ۱۷۳ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار