خرم آباد - ایرنا - نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث و بهره برداری از سد لیروک می تواند این شهرستان را در ریل توسعه و پیشرفت قرار دهد و بسیاری از محرومیتهای منطقه را کاهش دهد.

محمد خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه پیگیری های فراوانی جهت شروع بکار پروژه سد لیروک در الیگودرز شده افزود: این پروژه ردیف ملی دارد و اخذ ردیف ملی برای این طرح علاوه بر اینکه احداث جاده الیگودرز - مسجد سلیمان را تسریع خواهد نمود پیامدهای مثبت دیگری نیز در حوزه راه دارد.
وی با اشاره به اثر این پروژه بر رفع بیکاری و رونق اشتغال در منطقه افزود: نیروی انسانی مورد نیاز در زمان اجرای طرح شامل مهندسین پیمانکار، کارفرما و نظارت کارگاهی، نیروهای متخصص، ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده، راننده، اپراتور دستگاه های مختلف، حراست و خدمات می باشد که طبق برآوردهای انجام شده در اوج کار به طور مستقیم حدود هزار نفر و غیرمستقیم بین سه تا چهار هزار نفر خواهد بود.
وی گفت: بهره برداری سد در طولانی مدت موجب اشتغالزایی، جلوگیری از بیکاری و عواقب نامطلوب ناشی از آن و در نهایت موجب صنعتی تر شدن شهرستان می شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: در مدت هفت ساله احداث سد و نیروگاه لیروک، اشتغالزایی طرح، اثر مستقیم بر افزایش سطح درآمد مردم خواهد داشت و در دوران بهره برداری با ایجاد اشتغال بلند مدت و پایدار، سطح درآمد به تدریج دستخوش تغییرات مطلوب می شود.
خدابخشی افزود: ساخت راه های دسترسی جدید، تامین آب لوله کشی سالم و بهداشتی، برقراری سیستم های ارتباطی پست و تلفن، ایجاد دریاچه با چشم انداز زیبا و ورود توریست در جریان احداث این سد موجب ارتقاء سطح تاسیسات زیر بنایی ، رفاهی و بهداشت عمومی می شود.
وی گفت: به جد پیگیر تسریع در احداث این پروژه هستم.
سد و نیروگاه لیروک در پایین دست سد رودبار قرار دارد و حجم مخزن آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار