احمد طالبی نژاد عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر از آن دست رویدادهایی است که آدمی به جای خشنودی از وضعیت فعلی، موفقیت و رونق آن، بیشتر حسرت دوره های آغازینش را بر دل دارد.

به گزارش برنا، جشنواره فیلم فجر از آن دست رویدادهایی است که آدمی به جای خشنودی از وضعیت فعلی، موفقیت و رونق آن، بیشتر حسرت دوره های آغازینش را بر دل دارد، به خصوص نسل ما که جوانی مان با دوره های ابتدایی جشنواره هم زمان بود و برف، باران و شرایط مختلف را به جان می خریدیم و ساعت ها در صف می ایستادیم تا فیلم ها را تماشا کنیم.
آن دوران ما خبرنگاران از امتیاز خاصی به جز یک کارت برخوردار نبودیم و باید برای تماشای فیلم ها در سینماهایی که می توانستیم با این کارت حضور پیدا کنیم، در صف می ایستادیم.
تماشای «اجاره نشین ها» در شرایط وحشتناک بمباران
فضای اجتماعی در حال تغییر و رو به گشایش آن سال ها که با جوانی ما و جشنواره توامان شده بود، دورانی بسیار لذت بخش را رقم زد، در حدی که در یکی از دوره های جشنواره فیلم فجر در زمان جنگ که حضور در سالن های سینما بسیار خطرناک بود، فیلم درخشان «اجاره نشین ها»ی داریوش مهرجویی نمایش داده می شد و ما در سینما بهمن نشسته بودیم که تهران بمباران شد و نیمی از جمعیت حاضر در سالن بیرون ریختند، اما من و تعدادی از تماشاگران در سالن نشستیم، چون اگر با جمعیت بیرون می رفتیم، بر اثر ازدحام در راهرو خفه می شدیم. پس با این باور که هر بلایی سر هر کس بیاید، سر ما هم خواهد آمد، در سالن سینما ماندیم. با اتمام بمباران، وضعیت سفید اعلام و نمایش فیلم دوباره از سر گرفته شد و «اجاره نشین ها» را که فیلمی کمدی است و باید با دیدنش از ته دل خندید، در آن شرایط که وحشت بزرگی را از سر گذرانده بودیم، تماشا کردیم و دلمان می خواست با آن بخندیم.
٭مرور آثار فیلم سازان برجسته تاریخ سینما
از دیگر نکات مهم آن دوره های جشنواره مرور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار