زیاد فکر نکن پپ!

دریافت خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
زیاد فکر نکن پپ!

آی اسپورت- هشت سال پیش در شب اخراج «په په» در یکی از حساس ترین ال کلاسیکوهای تاریخ، آن هم در شب درخشش دو گله «لیونل مسی»، بارسلونا توانست رئال مادرید را در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد؛ آن مسابقه یکی از چهار ال کلاسیکو دیوانه وار و پرهیجانی بود که در عرض ۱۷ روز برگزار شد. البته این فقط مسابقه رفت بود و بازی برگشت همچنان روبه روی بارسا قرار داشت، مسابقه ای که کارنامه «خوزه مورینیو» در فصل نخست حضورش در اسپانیا را رقم زد!
آن شب «پپ گواردیولا» به تحریکات «آقای خاص» خیلی سریع پاسخ داد؛ لحظه ای که بازیکنانش آن را همانند یک نقطه جوش دیدند و تمام تحرکات «مو» را در زمین تلافی کردند. آنچه در مستطیل سبز رخ داد باعث شد که آن پیروزی، به یک بردِ هیجان انگیز و فراموش نشدنی تبدیل شود، موفقیتی که البته پپ پس از گذشت هشت سال، هنوز در حسرت کسب مجدد آن به سر می برد و از عدم رسیدن به چنین موفقیتی می سوزد و می سازد. در واقع سرمربی اسپانیایی حالا هشت سال است که نتوانسته در مسابقه ای خارج از خانه در مراحل یک چهارم نهایی یا نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به برتری برسد و همین قضیه می تواند آینده او را در منچستر با مشکل مواجه کند.
چنین آماری در مراحل پایانی یکی از بزرگ ترین تورنمنت های فوتبالیِ جهان قطعاً در نگاه اول نمی تواند آمار بد و فاجعه باری قلمداد شود ولی اکنون دقیقاً همین آمار به یک «درجا زدن متوالی» برای پپ تبدیل شده است. شکست منچسترسیتی برابر تاتنهام در مرحله یک چهارم نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا نیز به این معنا بود که گواردیولا برای دهمین بازی متوالیِ خارج از خانه، از کسب پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی یا نیمه ...

[ مشاهده متن کامل زیاد فکر نکن پپ! آی اسپورت ]