دانشگاه پژوهش محور عمل کند

خبرگزاری مهر سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله رسول فلاحتی سه شنبه در نشست شورای معاونین دانشگاه گیلان که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد با تأکید بر اینکه وجود دانش و آگاهی سبب بصیرت می شود، افزود: کسب علم و دانش در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به رشد علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر لزوم توجه جامعه دانشگاهی نباید به همین جایگاه قانع باشد و در راستای ارتقای آن تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه خواستار تقویت مطالبه گری در میان جامعه دانشگاهی شد و گفت: باید زمینه تقویت پیوند میان حوزه و دانشگاه فراهم شود زیرا در طول عمر انقلاب اسلامی حوزه و دانشگاه دو بال علم و دین بودند.
وی با اشاره به راه اندازی خیرین دانشگاه ساز در دانشگاه گیلان، تصریح کرد: اینکه خود جامعه دانشگاهی به دنبال اقدامات خیرانه هستند باعث مباهات است که امیدواریم این روند ادامه یابد.
آیت الله فلاحتی در ادامه با بیان اینکه وجود اندیشه های سیاسی در دانشگاه لازم و ضروری است، افزود: اینکه دیدگاهی وجود اندیشه های سیاسی را محکوم کند آن دیدگاه و نگاه محکوم به شکست است.
وی با تأکید بر لزوم توجه به پژوهش و نخبه پروری در دانشگاه ها، اظهار کرد: رشد و تعالی هر جامعه ای در سایه پژوهش به وجود می آید.
امام جمعه رشت با توصیه به مسئولان و استادان دانشگاه گیلان، یادآور شد: دانشگاه باید پژوهش محور عمل کند زیرا رشد و تعالی جامعه در سایه پژوهش محقق می شود. مسئولان دانشگاه علاوه بر توجه به این دو مهم به انجام فعالیت های ورزشی و همچنین ایجاد نشاط در میان دانشجویان برای بالا بردن راندمان علمی توجه کنند.
وی بر لزوم تقویت مراکز مشاوره در دانشگاه ها ...

سرخط اخبار