تهران- ایرنا- سرپرستان مدارس ایرانی خارج از کشور بر ضرورت برنامه ریزی برای برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی، هماهنگی با مرکز سنجش جهت برگزاری امتحانات با لحاظ کردن شرایط ادامه تعطیلی مدارس تا پایان سال تحصیلی، ضرورت اتمام سال تحصیلی جاری و برنامه ریزی برای آغاز به موقع سال تحصیلی آینده تاکید کردند.

به گزارش روز شنبه مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جلسه سرپرستان مدارس خارج از کشور با موضوع بررسی شرایط فعالیت مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا، وضعیت تعطیلی مدارس، اقدامات در حوزه آموزش مدارس سرپرستی ها و برنامه ریزی برای برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
در این جلسه بر اینکه مشکلی برای آموزش مجازی، برگزاری امتحانات نهایی و آغاز به موقع سال تحصیلی در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد، تاکید شد.
تعیین بازه زمانی جایگزین برای تعطیلات کرونایی در کویت
در این جلسه، منصور مجاوری سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کویت اظهار داشت: مدارس کویت از اول اسفند تعطیل شده و این تعطیلی تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.
وی به شرایط قرنطینه در کشور کویت و مقررات منع رفت و آمد اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا از حضور مدارس جلوگیری شده اما کلاس ها به صورت مجازی به شکل منظم برقرار بوده و آموزش های مجازی لازم به دانش آموزان ارائه شده است.
مجاوری با بیان اینکه تاکنون۸۰ درصد کتاب های درسی دانش آموزان تدریس شده است، تصریح کرد: مدارس کویت قرار است از ۱۵ مرداد بازگشایی شده و تا پایان آبان ماه، به جای ترم فعلی فعالیت داشته باشند.
مدارس اتحادیه اروپا تا اول اردیبهشت تعطیل است
در ادامه این نشست، سرپرست مدارس ایرانی در اروپا، کانادا و آمریکا با بیان اینکه مدارس حوزه اروپا تا یک هفته قبل از پایان اسفند فعال بوده اند، اظهار داشت: براساس اعلام اتحادیه اروپا تا اول اردیبهشت مدارس تعطیل است.
محمدحسین کفراشی خاطرنشان کرد: با استفاده از سیستم آموزش از راه دور و آموزش مجازی و سامانه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار