تهران- ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به سفر تحریک آمیز وزیر امور خارجه آمریکا به برخی کشورهای آمریکای لاتین در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور، تمامی تلاش ها و توطئه های واشنگتن برای بی ثبات کردن انتخابات این کشور و راه اندازی جنگ علیه کاراکاس را شکست خورده خواند.

به گزارش ایرنا، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنرانی دیروز خود (جمعه) در حاشیه ۱۵ سالگی ستاد فرماندهی عملیات راهبردی نیروهای مسلح بولیواری، در محل پایگاه کاراکاس گفت: پمپئو در فراخوانی کشورهای آمریکای جنوبی به جنگ علیه ونزوئلا در تمام منطقه شکست خورده است.
مادورو سپس خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هشدار داد: مایک پمپئو، نه تو و نه هزاران پمپئو مثل تو نخواهید توانست علیه ونزوئلا جنگ به راه اندازید!
انتخابات پارلمانی ونزوئلا کمتر از دو ماه دیگر (۶ دسامبر برابر با ۱۶ آذر) برگزار خواهد شد و برخی رهبران مخالف که این انتخابات را تحریم کرده بودند، با مشاهده ادامه استقرار دولت مادورو در راس قدرت، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و برای شرکت در انتخابات ابراز تمایل کرده اند.
سفر پمپئو به برخی کشورهای منطقه از جمله به شهر بوآ ویستای برزیل در مرز ونزوئلا، در آستانه برگزاری انتخابات ونزوئلا می تواند حامل پیام های مهمی برای رهبران مخالف در جهت ایجاد ناآرامی و جلوگیری از انتخابات سالم و آزاد در این کشور باشد.
در همین راستا رئیس جمهوری ونزوئلا با بیان اینکه سفر مایک پمپئو با هدف جنگ علیه ونزوئلا انجام می شود، تاکید کرد: او در تلاش هایش برای همراه کردن دولت های این قاره در جنگ علیه ونزوئلا ناکام مانده و آمریکا با این اقدامات نخواهد توانست انتخابات مجلس ونزوئلا را متوقف سازد و مردم ونزوئلا با حضور در پای صندوق های رأی این را ثابت خواهند کرد.
مادورو در ادامه خاطرنشان کرد: کاخ سفید با هماهنگی این اقدامات به دنبال ایجاد بی ثباتی در میان مردم ونزوئلا است تا انتخابات عادلانه سال جاری را به رسمیت نشناسد اما ملت سیمون بولیوار قاطعانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار