قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشستی خبری با اعلام اینکه این شورا متولی برگزاری مراسم هفته وحدت و مراسم گرامیداشت یوم الله 13 آبان است، اعلام کرد: مراسم ۱۳ آبان در سراسر کشور منهای ۴۳ شهر که وضعیت بحرانی دارند با رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک برگزار می شود. در تهران نیز رأس ساعت ۱۵ با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در محل لانه جاسوسی مراسم برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایکنا، نشست خبری اعلام برنامه های بزرگداشت هفته وحدت و مراسم یوم الله 13 آبان و تشریح و تبیین فضای حاکم بر این مراسم صبح امروز سه شنبه، 6 آبان ماه، با حضور نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، کشور برگزار شد.
لطفی اظهار کرد: ما به دلیل محدودیت های کرونایی تردیدهایی درباره برگزاری این نشست داشتیم، اما بسیاری درباره برنامه های این مراسم سؤال می کردند. لذا تصمیم به برگزاری نشست گرفتیم. دو مناسبت را پیش رو داریم؛ هم در آستانه هفته وحدت اسلامی و هم یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هستیم. این روزها بار دیگر شاهد گستاخی رئیس جمهور فرانسه در راستای اسلام ستیزی و حمایت رذیلانه از یک نشریه در اهانت به نبی مکرم اسلام بودیم. لذا این گستاخی و بی ادبی را شدیداً محکوم و از اقدام کشورهای اسلامی در تحریم کالاهای فرانسوی حمایت می کنیم و امیدواریم به اقدامی بین المللی تبدیل شود تا هشداری اولیه و جدی به این دولت گستاخ داده شود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم سفیر فرانسه را احضار و اعتراض ملت ایران را بیان کنند. وحدت امت اسلام، اخوت و برادری و پرهیز از تفرقه ریشه قرآنی دارد و برخلاف برخی از منابع، محدود به دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم نیست، بلکه ریشه آن مربوط به قبل از انقلاب و دوران مبارزات است که رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید در ایرانشهر و در هماهنگی با علمای اهل سنت چنین چیزی را بیان و بعد از انقلاب رسمیت پیدا کرد.
لطفی بیان کرد: با هدایت های مقام معظم رهبری شاهد تأسیس مجمع تقریب بودیم و این مأموریت به مجمع واگذار شد. البته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار