مهر علی رهنمای از وجود آرشیو ۵ میلیون عکس و همراهی ۴۶ ساله با دوربین عکاسی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، مهرعلی رهنمای متولد ۹ دی ۱۳۳۷ است و اعتقاد دارد که عکاس، بی کلام است و در جلسات و برنامه ها کمتر حرف می زند.
* همکاری با شهید فرهنگی سوادکوه
از ۱۶ سالگی به همراه شهید ابراهیم طباطبایی در عکاسی پل سفید آغاز به کار کرد.
شهید ابراهیم طباطبایی به عنوان شهید هنرمند شهرستان سوادکوه و از فعالان انقلابی شهرستان است.
مهر علی رهنمای از ۱۳۵۹ در جهاد سازندگی مشغول به کار شد و در بخش های مختلف جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی فعلی در ۳۰ سال فعالیت کرد و هیچ گاه دوربین از او جدا نشد و ۴۶ سال دوربین به دست دارد.
اولین دوربینی را که از آن استفاده کرد دوربین «لوبیتل» بود که از دریچه بالا به داخل محفظه نگاه و عکس برداری می شد.
عکس ها و فیلم های مختلفی از او در شبکه های صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی منتشر شد.
مهر علی رهنمای به همکاری خود با شیرزاد نبوی خبرنگار صدا و سیما در گذشته اشاره کرد که کلیات فعالیت عکاسی و زاویه بندی ها و موارد کلی را از او آموخته است.
* حساسیت های عکاسی
وی از حساسیت های مختلف عکاسی سخن گفت و افزود: زمانی که فیلم دوربین ها به صورت نواری در دوربین قرار می گرفت و اگر کلید جمع شدن دوربین لمس می شد، همه فیلم ها سیاه می شد و در آن زمان فیلم ها برای روزها یا ماه ها ذخیره می شد تا پس از تکمیل فیلم های ۱۲ یا ۲۴ یا ۳۶ تایی ظاهر شود و اشتباه در نور خوردن آن فیلم ها باعث می شد که همه فیلم ها بسوزد و زحمات ماه ها و روزها به هدر برود و البته تنها در تاریک خانه ها امکان برش فیلم و استفاده از بقیه آن وجود داشت و در غیر این صورت باید همه فیلم ها تبدیل به عکس می شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری