سری Radeon RX 6800 گیگابایت به شکل رسمی معرفی شد که شامل دو مدل Aorus Master و همچنین Gaming OC میشود. سرانجام کارتهای سفارشی Radeon RX 6800 اجازه انتشار پیدا کردند و برخی برندها مانند گیگابایت صبر پیشه کرده تا بتوانند مدلهای خود را با مشخصات کامل به همراه رندرها یا تصاویر معرفی نمایند.
این تولید کننده همانطور که گفتیم تحت دو سری Aorus Master و Gaming OC کارتهای Radeon RX 6800 XT و Radeon RX 6800 را عرضه خواهد کرد. طراحی این کارتها را خنک کننده WindForce 3X با سه سالات و سه فن تشکیل میدهد. هر دو مدل از دو کانکتور 8 پین برق بهره میبرند. سری سفارشی Gigabyte Radeon RX 6800 از بایوس دو گانه و همچنین بک پلیت برخوردارند.
سری Radeon RX 6800 گیگابایت
سری Aorus Master در دو نمونه رونمایی شده، یکی با کانکتور USB Type C و دیگری با دو کانکتور Display Port و دو پورت HDMI. سری Aorus همچنین با یک نمایشگر OLED برای نشان دادن اطلاعات مختلف استفاده میکند.
در مورد سرعت کلاکها متأسفانه گیگابایت فرکانس سری Aorus Master را اعلام نکرده اما خوشبختانه فرکانسهای Gaming OC را در اختیار داریم. Radeon RX 6800 XT از فرکانس بازی 2045 مگاهرتز و بوست 2285 مگاهرتز بهره میبرد. نمونه غیر XT نیز به ترتیب در کلاک 1925 مگاهرتز و 2155 مگاهرتز فعالیت خواهد کرد. با این اوصاف نمونه XT تقریبا 6.1 درصد و 2.4 درصد افزایش کلاک را شاهد بوده در حالی که مدل غیر XT به شکل میانگین 1.5 درصد بهبود در فرکانس را به همراه دارد. تصور میکنیم که مدل دوم محدودیت توان داشته باشد زیرا چنین اورکلاک کارخانهای چندان قابل توجه نیست.
گیگابایت هنوز زمان عرضه این کارت گرافیکها را مشخص نکرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار