شرکت های دانش بنیان فارس و مطالبات ملی و استانی

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۲
شیراز-ایرنا- هرچند در ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان و حمایت از فعالان این حوزه، اختلاف نظری بین مسئولان بخش های مختلف استان فارس وجود ندارد اما نیازمندی های این شرکت ها آنگونه که باید، مورد توجه قرار نگرفته و همین موضوع انگیزه را از نخبگان فعال در این حوزه گرفته است.

شرکت های دانش بنیان به منظور افزایش علم و ثروت، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه تشکیل می شوند که این شرکت ها برای تحقق اهداف مدنظر نیازمند فراهم شدن زیرساخت ها هستند.
قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، حمایت ها و تسهیلات قابل اعطا به شرکت های دانش بنیان را مشخص کرده است که از جمله این حمایت ها می توان به معافیت از پرداخت مالیات، عوارض،حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی به مدت ۱۵ سال، تامین تمام یا بخشی از هزینه تولید، عرضه یا به کارگیری نوآوری و فناوری با اعطاء تسهیلات کم بهره یا بدون بهره بلندمدت یا کوتاه مدت بر طبق عقود شرعی، ایجاد پوشش بیمه ای مناسب برای کاهش خطر پذیری محصولات دستاوردهای دانش، نوآوری و فناوری در تمام مراحل تولید، عرضه و به کارگیری اشاره کرد.
هرچند چندسالی است در قالب قوانین و بخشنامه های متعدد حمایت هایی از شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است اما هنوز به مطالبات نخبگان و مدیران شرکت های دانش بنیان در استان فارس پاسخ کاملی داده نشده است که بخشی از این مطالبات ناظر به مسئولان استان فارس است و بخشی نیز باید در سطح ملی پیگیری شود.
شرکت های دانش بنیان برای توسعه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که اگر این مشکلات از سر راه آنان برداشته شود ایجاد اشتغال و رونق تولید را در استان فارس شاهد خواهیم بود.
مطالبات از مسئولان استانی
راه اندازی اسپین آف ها در استان فارس یکی از زیرساخت های اساسی و از جمله ملزومات مهم برای بسط گسترش فعالیت های دانش بنیان است. جایگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار