رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: برتری ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است

ایسنا پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، ناتو در حال از دست دادن برتری نظامی خود به روسیه است و باز تبیین استراتژی جدید آن در ماه مه به منظور رفع این نگرانی در ناتو است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اوایل هفته با کمیته نظامی ناتو در پایتخت اسلوونی دیدار و درباره تلاش های ائتلاف ناتو در افغانستان، عراق و کوزوو و همچنین ارزیابی تلاش های آن در بازدارندگی جهانی بحث و تبادل نظر شد.
دانفورد پس از این نشست در بیانیه ای که پنتاگون منتشر کرد، گفت روسیه یک رقیب نظامی مهم شده است که علت آن ارتقای قابلیت های دفاعی است و برتری ناتو به روسیه دچار فرسایش شده است. او افزود، وزرای دفاع ائتلاف متوجه این گرایش شدند و بر لزوم بازتعریف استراتژی بازدارندگی خودشان تاکید کردند.
به گفته دانفورد، استراتژی نظامی جدید که ماه مه به امضا رسید، به دنبال برقراری انسجام در طراحی استراتژیک ائتلاف و تلاش های جمعی اعضا برای توسعه قابلیت ها بوده است؛ از آنجایی که استراتژی کلی ناتو و استراتژی های دفاعی داخلی کشورهای عضو گاهی متفاوت است.
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد: ما انسجام را در برنامه های درونی ناتو برقرار می کنیم و تلاش های جمعی برای توسعه قابلیت ها صورت می گیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار