6 دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس 115 بوشهر پیوست

ایرنا چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: 6 دستگاه آمبولانس بنز 315 دیزلی جدید به ناوگان اورژانس 115 این استان افزوده شد.

به گزارش ایرنا، سعید کشمیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آمبولانس ها دارای بالاترین استانداردهای روز دنیا و یکی از آنها مدل شاسی بلند، دو محوره و مناسب مناطق کوهستانی است و در پایگاه های کوهستانی استان بکارگیری می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: هزینه هر دستگاه آمبولانس جدید بیش از 13 میلیارد ریال است و از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.
کشمیری ادامه داد: با پیوستن این تعداد آمبولانس به ناوگان اورژانس استان شمارآمبولانس های اورژانس 115 استان به بیش از 85 دستگاه رسیده است.
وی بیان کرد: 6 دستگاه آمبولانس دیگر نیز که به علت فرسودگی فضای داخلی، تجهیزات فنی و مستهلک شدن برخی قطعات تنها به عنوان پشتیبان مورد استفاده قرار می گرفت با یک میلیارد و940 میلیون ریال به روزرسانی و تغییر کانورژن داده شده است و آماده بکار گیری در پایگاه های اورژانس استان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سه میلیارد و 360 میلیون ریال تجهیزات فنی و لاستیک آمبولانس نیز خریداری و برای استفاده در سایر آمبولانس های استان مورداستفاده قرار می گیرد.
6047/6043