دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه

ایسنا سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
دوازدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه امروز در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفسدان و اخلال گران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه ، قاضی مسعودی مقام رئیس دادگاه در ابتدای این جلسه، گفت: مفاد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آئین دادرسی کیفری قرائت و تفهیم می شود متهمین مراقب اظهارات خود باشند و آن هایی که به قید وثیقه آزاد هستند در صورت تغییر آدرس اعلام کنند.
قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم هادی خواست مابقی دفاعیات خود را مطرح کند.
وکیل متهم هادی درباره تعویض وثیقه شرکت راه و ساختمان مبینا گفت: این شرکت در تاریخ ۰۷/ ۰۶/ ۹۵‬ درخواستی را مبنی بر مطالبه ۲۰۰ میلیارد ریال، تسهیلات به خانی تسلیم کرد و بعد از آن ارجاع شد.
وی ادامه داد: رکن اعتباری با پرداخت تسهیلات به این شرکت با اصل مبلغ موافقت کرد و بعد از چند ماه از اخذ تسهیلات شرکت تقاضای آزادسازی ۲۵ درصد از کل مبلغ را می کند و جایگزین آن سفته می گذارد.
وکیل متهم هادی ادامه داد: کمیسیون با این موضوع موافقت می کند، اما چون خارج از حد و اختیارات بود موضوع را به هیئت مدیره ارسال کردند که با این موافقت می شود و علاوه بر سفته، پلاک ثبتی هم می خواهد و شرکت برای تضمین این مبلغ پلاک ثبتی در دادسرا معرفی می کند.
وی با اشاره به شرکت نفت و گاز مبینا گفت: در این شرکت هم مشابه شرکت راه و ساختمان مبینا درخواست خود را برای ۸۰ میلیارد تسهیلات و اجرای طرح عمرانی به آقای خانی داده بود که موافقت شد البته مشروط به تودیع ۲۵ درصد از کل مبلغ و الباقی هم سفته و چک بود برای وثایق .
وکیل متهم هادی افزود: در خصوص بانک تجارت منافعی هست که در صورت اجرایی شدن تفاهم نامه بین بانک سرمایه و تجارت عاید بانک سرمایه می شد و در زمان هیئت مدیره سابق آقای ریخته گران ۱۷۸ میلیارد به بانک سرمایه بدهکار بود.
وی بیان ...

سرخط اخبار