تهران همچنان زرد است

لوگوی الف الف . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۵۴
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت این بیماری در تهران توضیح داد: بررسی ها نشان می دهد که گردش ویروس در تهران کاهش یافته ولی ویروس ضعیف نشده است.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبیین آخرین وضعیت تهران، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد کسانی که در بخش های سرپایی به مراکز درمانی ما مراجعه کرده اند حدود 4100 نفر بوده است که اگر با هفته های قبل مقایسه کنیم با خیز  خیلی ملایم یعنی حدود یک درصد، آمار مراجعان سرپایی نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه اولین تغییر شاخص در بیماری کرونا تغییر در آمار مراجعین سرپایی است، گفت: البته در تهران طی ماه های اخیر با یک چالش رو به رو بوده ایم، معمولاً  آمار سرپایی مراجعین که اعلام می شود عمدتا در بخش های دولتی، مراکز بهداشتی و مراکز بیمارستانی است و از آنجاکه در تهران بالای ۸۰ درصد مراجعین ما در بخش های سرپایی به مطب های خصوصی مراجعه می کنند، بنابراین ممکن است در آمار ما گنجانده نشوند و آمار ما در رابطه با مراجعین سرپایی به مراتب بالاتر از عددی باشد که اعلام می شود. البته آمار مطب ها به صورت پراکنده جمع آوری می شود و طی نشستی با مسئولین نظام پزشکی مقرر شد که از طریق سامانه این آمارها نیز از مطب های خصوصی جمع آوری شود تا بتوان در فرآیند کانتکت تریسینگ و طرح ردیابی محله محور محاسبه شوند.
زالی با بیان اینکه مجدداً در ۲۴ ساعت گذشته میزان بستری در تهران از مرز ۱۹۰۰ عبور کرده است، گفت: تقریباً در طول هفته گذشته میزان بستری بین ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر در نوسان بود ولی دیروز مجموعه بستری استان تهران ۱۹۳۶ نفر بوده و لذا از مرز ۱۹۰۰ عبور کردیم. همچنین طی روز گذشته تعداد کسانی که به عنوان مریض جدید کرونایی مراجعه کردند حدود ۲۶۰ مورد بوده که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشد 1.4 دهم درصدی و  نسبت به ۲۴ ساعت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار