طرح اشتغال روستایی وضعیت روستاهای خراسان شمالی را بهبود می بخشد

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود حجتی شامگاه چهارشنبه در نشست با نخبگان خراسان شمالی اظهار کرد: خراسان شمالی ظرفیت مناسبی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال دارد و چنانچه اجازه خاص برای اجرای طرح اشتغال روستایی در این استان لازم باشد با کسب آن می توان به دغدغه اشتغال در روستاهای این استان پایان داد.
حجتی با بیان اینکه خراسان شمالی عرصه های طبیعی مناسبی برای کشت گیاهان دارویی دارد، افزود: در برخی از مراتع این استان شاهد بارش سالانه تا ۳۰۰ میلی متر هستیم که نشان از پتانسیل بالای مراتع خراسان شمالی دارد.
وی با اشاره به اینکه توسعه گلخانه ای اشتغال زا است، تصریح کرد: توسعه گلخانه ای در خراسان شمالی انجام شده و اقدامات قابل قبول بوده اما همچنان در این زمینه فقیر هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: گاهی محدودیت های قانونی سبب می شود مردم دچار مشکل شوند و توصیه بر این است که در موارد اختلاف بین دولت و مردم، پرونده ها مجدد بررسی و مشکلات رفع شود.
حجتی گفت: توصیه بر این داریم که در موارد اختلاف بین معدن داران و مرتعداران موافقت اصولی گرفته شود و حقوق مرتعداران و معدن داران دیده شود.
وی همچنین درباره جلسه صبح امروز دولت اظهار کرد: قرار است در جلسه روز یکشنبه هفته آینده وزیر کشور گزارش مفصلی از خسارت سیل گلستان و مازنداران اعلام کند و تخصیص ها داده شود.

سرخط اخبار