تلاش برای حل مشکلات کارگزاران روستایی مخابرات

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۱۹
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تلاش برای حل مشکلات کارگزاران روستایی و بازنشستگان شرکت مخابرات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت؛ آقای علی نیکزاد ثمرین در تشریح نشست عصر روز گذشته با مدیران شرکت مخابرات برای حل مشکل کارگزاران روستایی و بازنشستگان این شرکت، گفت: مقرر شد مطالبات کارگزاران روستایی از ۱۷ شهریور سال ۹۹ به قبل با گروه شغلی ۲ و ۳ پرداخت شود و از آن به بعد نیز با حکمیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب گروه شغلی ۶ تا ۹ پرداخت شود.
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس تصریح کرد: البته تفاوتی میان آن ها وجود دارد که برخی از این افراد با شکایت توانستند مزایای گروه شغلی ۶ را دریافت کنند که به موضوع بقیه این افراد در جلسه آتی رسیدگی می شود.
وی افزود: برای حل مشکل بازنشستگان نیز مقرر شد طبق آیین نامه رفاهی مصوب از سال ۹۷ به بعد مطابق دستورالعمل مطالبات خود را دریافت کنند و از سال ۹۲ تا آخر سال ۹۶ نیز که مطالبات آن ها مبلغی بالغ بر هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان بوده که ۲۰۰ میلیارد آن تا کنون پرداخت شده و الباقی آن که قرار بود طی ۵ سال پرداخت شود امروز توافق شد تا سال ۱۴۰۱ پرداخت شود که البته بخشی از آن نیز تا پیش از شب عید به بازنشستگان پرداخت می شود.
آقای نیکزاد در ادامه گفت: پیگیری موضوع مطالبات بازنشستگان پیش از سال ۹۲ نیز مراعی ماند که به آن رسیدگی می شود.
وی تصریح کرد: حل مشکل دفترچه بیمه خدمات درمانی بازنشستگان مخابرات که به دلیل آسیب پذیری این قشر، نیاز ضروری بود ظرف مدت یک ماه از طریق پرداخت بدهی بیمارستان ها و آزمایشگاه ها حل خواهد شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد که مقرر شد وزیر ارتباطات با همکاری شرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار