دولت پاکستان توانست به رغم ملاحظات جناح مخالف در مجلس این کشور، چندلایحه درخصوص اصلاحات در قوانین مبارزه با پولشویی و همچنین اجرای تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را در پارلمان به تصویب برساند.

آفتاب نیوز :
نمایندگان مجالس سنا و ملی این کشور در نشستی مشترک با حضور «عمران خان» نخست وزیر پاکستان سه لایحه مربوط به تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی و اصلاحات قانون مبارزه با پولشویی را تصویب کردند.
به گزارش رسانه های رسمی پاکستان، جناح مخالف پاکستان به ریاست «شهباز شریف» رییس حزب مسلم لیگ نواز و سایر اعضای اپوزیسیون ضمن مخالفت با تصویب این لوایح، صحن علنی مجلس را ترک کردند.
اپوزیسیون پاکستان، دولت این کشور را به دور زدن قوانین پارلمانی مربوط به تصویب لایحه متهم کرد و گفت که تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف مغایر با قانون اساسی پاکستان است.
در عین حال عمران خان با انتقاد از کارشکنی جناح مخالف، تاکید کرد که در صورت پایبندی به تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی، ممکن است تحریم های اقتصادی پاکستان را هدف قرار دهد.
وی افزود: قوانین مبارزه با پولشویی سخت تر شده و دولت پاکستان هرگز اجازه نخواهد داد تا فسادمالی و جرایمی مانند پولشویی به اعتبار این کشور در مجامع بین المللی لطمه بزند.
به گزارش منابع خبری، روز گذشته نشست مجلس سنای پاکستان نیز برگزار شد و اعضای اپوزیسیون این کشور جلوی تصویب یک لایحه دیگر مربوط به تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی را گرفتند.
نخست وزیر پاکستان پیش تر گفته بود که این کشور به رغم کارشکنی اپوزیسیون لوایح مربوط به اجرای تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی را به هر قیمتی تصویب می کند.
جدال دولت و مخالفان در پاکستان برسر FATF
پاکستان از یکسال گذشته در راستای عمل به تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی (اف ای تی اف) و عبور از خطر قرار گرفتن در لیست سیاه، قوانین ملی برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و پول شویی را سخت تر کرد اما به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار