روایت نیوزویک از عاملان احتمالی حمله به نفتکش ها/ راه حل پوتین درباره حل و فصل مسائل مربوط به ایران/سفر دو هیأت عالی رتبه آمریکایی و عربستانی به سوریه/ ادعای وزیر امارات علیه ایران در ارتباط با حادثه بندر الفجیره

تابناک چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۸

روایت نیوزویک از عاملان احتمالی حمله به نفتکش ها، معافیت عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران، ادعای وزیر امارات علیه ایران در ارتباط با حادثه بندر الفجیره و سفر دو هیأت عالی رتبه آمریکایی و عربستانی به سوریه، از جمله مهم ترین خبر ها و رویداد های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به راهکار پوتین درباره حل و فصل مسائل مربوط به ایران نیز اشاره کرد.
به گزارش «تابناک»؛ رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در پنجمین اجلاس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان تأکید کرد برای حل و فصل مسائل پیرامون ایران راهی به جز برجام نیست.
پوتین افزود: مسکو قصد دارد برجام را در ارتباط با مسأله هسته ای ایران، مستحکم پیگیری کند و هیچ راه حل دیگری برای آن متصور نیست.
پوتین در ادامه سخنرانی خود در دوشنبه درباره بحران سوریه نیز خواستار پیدا شدن یک راهکار سیاسی برای این بحران شد و تأکید کرد، باید زمینه بازگشت سوری های پناهجو به وطنشان را تسهیل کنیم.
وی تصریح کرد: تضمین ثبات در آسیا ممکن نیست، مگر اینکه جهان بحران های موجود را از طریق گفت وگو و اتحاد علیه تروریسم حل و فصل کند.
پنجمین اجلاس تعامل و اعتمادسازی آسیا با موضوع «دیدگاه مشترک به منطقه امن و مرفه سیکا» امروز شنبه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان با حضور دوازده رئیس جمهور، سه نخست وزیر و تعدادی از وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناظر برگزار می شود.
روایت نیوزویک از عاملان احتمالی حمله به نفتکش ها
در حالی که آمریکا با انتشار فیلمی از یک قایق مدعی شده که ایران پشت حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش در دریای عمان بوده، کارشناسان مستقل با زیر سؤال ...

سرخط اخبار