در تالار وحدت

آغاز روز های فرهنگی روسیه در ایران

واحد مرکزی خبر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲
مراسم افتتاحیه روز های فرهنگی روسیه با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات و لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هفته روسیه از امروز در تالار وحدت آغاز شده است و از ساعت ۱۱ صبح ۱۹ آبان در مجموعه کاخ نیاوران ادامه می یابد. همچنین در روز دوشنبه ۲۰ آبان مجموع این برنامه ها در دانشگاه بین المللی قزوین اجرا خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه صنعت تور بافی استان ولوگدای روسیه (با پیشینه پانصد ساله) و نمایشگاه صنایع دستی روس و اجرای موسیقی کُر روسی از جمله برنامه های هفته فرهنگی روسیه است که در مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران برگزار می شود.
همچنین پرفسور واسیلی شربکف استاد پیانیست روس، کلاس آموزشی برای دانشجویان رشته موسیقی در دانشگاه تهران برگزار می کند.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات در این مراسم با اشاره به پیشینه روابط فرهنگی بین ایران و روسیه از مشترکات فرهنگ دو کشور گفت:: ۵۲ سال پیش موافقتنامه همکاری های فرهنگی میان دو کشور ایران و اتحادیه جماهیر شوروی منعقد شد، از آن سال به بعد ایران با انقلاب اسلامی، ایران دیگری شد و اتحادیه جماهیر هم تبدیل به فدراسیون روسیه شد، اما همچنان این روابط پایدار ماند.
آقای ابراهیمی ترکمان افزود: شعرای ایرانی و روسی سخنان حکمت آموزی برای ما به یادگار گذاشتند که هنرمندان دو کشور در قالب موسیقی و کلام این جملات ارزشمند را ادا می کنند تا ما امروز به یک چشم و یک دل این هنرنمایی ها را به تماشا بنشینیم.
معاون وزیر فرهنگ روسیه هم در مراسم افتتاحیه هفته روسیه در تهران گفت: سال گذشته هفته فرهنگی تهران در روسیه با کیفیتی مطلوب برگزار شد و مورد توجه بسیاری از مردم روسیه قرار گرفت.
پاول استوانوف افزود: امروز فرصتی فراهم شده است تا مردم شهر های تهران و قزوین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار