خطیب نمازجمعه تهران:

راهپیمایی اربعین یک اعجاز است/ اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی است/ اقدام اخیر اطلاعات سپاه تکمیل شود

جهان نیوز جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه گنجینه الهی و آسمانی اربعین در آستانه گام دوم انقلاب رونمایی شد، گفت: امروز اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات بزرگ تاریخ تبدیل شده است.

به گزارش جهان نیوز ، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: خوشبختانه جامعه اسلامی در عمل به تقوای الهی قدم های تازه ای را بر می دارد.
برای تحقق تقوای الهی وسیله الهی مهم است و باید انسان به وسیله ای که ما را به آرمان های الهی و بندگی خداوند می رساند توسل کند و چه بندگی بالاتر از محمد(ص) و آل محمد و اقتدا به سیره اولیاء خدا و چه وسیله ای بالاتر از اباعبدالله(ع).
وی افزود: برای رسیدن به بندگی خدا راه میانبر توسل به حسین(ع) و نشستن در مکتب حسینی است و بحمدالله جامعه ما در محرم و صفر و اربعین حسینی در چنین حال و هوایی است که خداوند متعال را بابت آن شاکریم.
** راهپیمایی اربعین یک اعجاز است
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه جهان شاهد یک اتفاق بزرگ، بی نظیر، حیرت انگیز و خیره کننده است، تاکید کرد: اربعین پدیده ای اعجاب آور و باشکوه و حقیقتا الهام بخش است. از نگاه مومنان راهپیمایی میلیونی اربعین یک اعجاز است. اگر راست میگویید نه مثل اربعین بلکه گوشه ای از آن را به این زیبایی بیاورید.
حاج علی اکبری تاکید کرد: اربعین یک پدیده الهی و آسمانی و نشانه اراده نصرت الهی بر امت اسلامی است. این باب لطف و رحمت الهی نویدبخش تحقق عالم دیگری است و ما در اربعین حسینی شاهد یک ترکیب بدیع از حسین(ع)، کربلا، زیارت و پیاده روی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه پایه ها و بنیان آنچه بعنوان اربعین می شناسیم توسط سیدالشهدا و اهل بیت (ع) بنیانگذاری شد، گفت: مکتب حسینی را در دو جلد می توان مطالعه کرد، جلد اول توسط اباعبدالله و یاران با خون نگاشته شد و جلد دوم توسط اهل بیت(ع) خصوصا امام سجاد و حضرت زینب نگاشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار